Набираємо вагу

Всі можливі способи набрати вагу та масу для чоловіків і жінок

швидкий обмін речовин як набрати вага

Як уповільнити ваш обмін речовин і набрати вагу.

Одна зі статей, яку я читав свого часу, можливо комусь стане в нагоді.

Прискорений або уповільнений метаболізм генетично закладений в організм кожної людини і змінити його безпосередньо не можна. Метаболізм-це не «річ», а процес обміну речовин, за допомогою якого організм переробляє споживану їжу на поживні речовини, для отримання енергії.

Навіть коли ми спимо, наш організм використовує енергію для основних функцій, таких як дихання, перекачування крові, ріст волосся і нігтів, тобто процеси обміну речовин не припиняється ніколи.

Швидкий метаболізм часто є причиною недостатньої ваги тіла і в цьому випадку вам знадобляться деякі дії, щоб набирати вагу. На обмін речовин вашого організму впливають обсяг і будова тіла, ваш стать і вік, спосіб життя і звички. І, хоча, людина може змінити склад тіла, наприклад, за рахунок тренувань, наростити м’язову тканину і зменшувати жирову, ми не можемо впливати на інші факторів, що визначають наш метаболізм.

Однак, існують способи уповільнити обмін речовин і збільшити вагу, не приймаючи ніяких ліків і медичних препаратів. Щоб одужати, вам просто потрібно змінити своє харчування і виконувати певні фізичні вправи.

8 порад, які допоможуть уповільнити метаболізм і набрати вагу.

Є кілька простих дій, щоденне виконання яких, може призвести до уповільнення обміну речовин, або, кажучи більш точно, знизити швидкість метаболізму. Нижче наведено список із 8 способів обміну речовин.

1. Уникайте кофеїну.

Причина проста — кофеїн є стимулятором, який підвищує швидкість обміну речовин в організмі, вживання кофеїну може збільшити швидкість обміну речовин від 4 до 5 відсотків. Тому, любителям кави, потрібно обмежити його кількість, якщо ви хочете поправитися.

2. Обмежене споживання молочних продуктів.

Згідно з останніми дослідженнями, дефіцит кальцію безпосередньо пов’язаний з повільним метаболізмом. Дослідження також показали, що вживання нежирного або знежиреного сортів молочних продуктів, зменшують кількість жиру всмоктуваного з інших продуктів. Але все добре в міру, оптимально буде з’їсти йогурт на сніданок або кілька шматочків сиру в обід для здорового рівня кальцію в організмі.

3. Алкоголь в розумних кількостях.

Крім того, що алкоголь впливає на збільшення у вазі, тому що сам по собі досить калорійний, алкоголь уповільнює обмін речовин. Згідно з деякими дослідженнями, алкоголь здатний уповільнювати метаболізм до 73 відсотків, навіть через кілька годин після його надходження в організм. Але важливо розуміти, що хоч алкоголь і має деякі переваги для набору ваги, його споживання має бути обмежене і розумно.

4. Рафіновані вуглеводи.

Рафіновані вуглеводи з низьким вмістом клітковини, такі як: білий цукор, біле борошно та макаронні вироби. Ви знаєте, що збільшення кількості клітковини у вашому раціоні може збільшити швидкість метаболізму до 30 відсотків?

5. Обмеження прийому білкової їжі.

У порівнянні з жирами і вуглеводами, білок найважче засвоюється і на його розщеплення організм витрачає більше енергії, тобто калорій. Зайве споживання білка може збільшити метаболізм на 35 відсотків.

6. Приправте вашу їжу.

Додавайте додаткові інгредієнти в ваші страви. Наприклад, якщо ви зварили собі спагетті, то додайте туди не тільки соус, але і пару ложок оливкової олії. Не забувайте додати майонез в бутерброди, арахісове масло на сухарі, мед в чай і масло на ваш ранковий тост. Ці нескладні доповнення до вашого раціону допоможуть вам швидше набрати вагу за рахунок харчування.

7. Кількість прийомів їжі.

Чим частіше ви їсте, тим швидше працює ваш метаболізм і більше калорій витрачатися на переробку їжі поживні речовини. Тому, для уповільнення обміну речовин і збільшення ваги. краще харчуватися тільки 3 рази в день, а не розбивати харчування на п’ять або шість прийомів.

8. Фізичні навантаження.

При прискореному метаболізмі потрібні вправа за нижчою інтенсивністю, на короткі періоди часу. Навантаження, що спалюють велику кількість калорій, потрібні, щоб скинути вагу, наприклад біг, краще замінити на помірну ходу, для поліпшення серцево-судинної діяльності. Ходьба три рази в тиждень по 30 хвилин, ранкова зарядка з гантелями, підтягування на турніку, замість інтенсивних силових тренувань, допоможе сповільнити ваш метаболізм і збільшити вагу тіла.

Слава Отже мої результати, спочатку Ріст 182см вага 67кг. Коли знайшов ваш сайт, скептично ставився к. Дмитро Здрастуйте, велике спасибі за ваш відгук та бажаю вам подальших успіхів. А графік намагайтеся все-таки.

Олександра не зовсім згодна з Вами в описі типової проблеми, а точніше, людини, яка від неї. Дмитро Здрастуйте, харчування дивлячись яке-солодке, жирне, білкове — самі » неправильні калорії для худеньких. Деякий.

10 вірних способів, як вбити свій метаболізм.

Слово «метаболізм» незмінно супроводжує більшість статей про схуднення. Всі знають, що хороший метаболізм (обмін речовин) сприяє швидкому позбавленню від зайвої ваги . Чим швидше ваш організм переробляє споживану їжу, тим менше ризик набрати зайві кілограми. Однак швидкі метаболічні процеси — це не тільки гарна підмога в питанні схуднення, але і здоров’я вашого організму.

Обмін речовин можна не тільки прискорити, але і уповільнити. Отже, з-за чого може сповільнитися метаболізм ?

Як можна уповільнити свій метаболізм?

1. Не займатися тренуваннями.

Якщо ви хочете уповільнити метаболізм, то забудьте про тренування. Особливо про силові і HIIT-програми. Як відомо, котрі худнуть радять займатися спортом не лише для спалювання горезвісних калорій, але і для прискорення метаболізму, оскільки інтенсивне фізичне навантаження активізує обмінні процеси в організмі . Регулярні тренування допомагають прискорити метаболізм, але якщо ви не зацікавлені в цьому, то можете виключити спорт зі свого життя.

2. Вживати мало білка.

швидкий обмін речовин як набрати вага

На засвоєння білка організмом витрачається більше калорій. Крім того, білок — це основний будівельний матеріал для ваших м’язів. Ніякі тренування не допоможуть вам обзавестися м’язовою масою, якщо ви не споживаєте білок. Але як це впливає на метаболізм? В стану спокою м’язові тканини спалюють більше калорій , ніж жирові тканини, тому при високому відсотку м’язової маси ваш обмін речовин буде швидше. Це означає, що якщо ви хочете уповільнити метаболізм, забудьте про білок і налягайте на вуглеводи.

3. Не висипатися.

Відео — швидкий обмін речовин як набрати вага (Відео)

Якщо ви хочете уповільнити метаболізм, то забудьте про тривалий сон. Коли ви недосипаєте, ваш організм починає посилено виробляти гормон кортизол (гормон стресу), який руйнує м’язи. Тому регулярний недосип тягне за собою зменшення м’язової тканини, а значить уповільнення метаболізму. Будете спати менше 7-8 годин-гарантуєте собі уповільнений метаболізм.

4. Сидіти на низкалорийных дієтах.

Ще один вірний спосіб, як можна уповільнити свій обмін речовин, це практикувати низькокалорійні дієти (харчуватися з дефіцитом калорій більше 20% від добової норми). Чому низькокалорійні дієти уповільнюють метаболізм? Коли ви обмежуєте організм в їжі, він не починає спалювати жир з потроєною силою, як можна було б подумати. А навпаки уповільнює метаболізм, щоб в умовах низького споживання зберегти ресурси на подальшу життєдіяльність. І чим більше ви обмежуєте свій організм в їжі, тим більше він чинить опір і уповільнює метаболізм.

5. Не споживати достатню кількість води.

Процеси обміну речовин протікають при безпосередній участі води, тому при її недостатньому надходженні в організм, швидкість метаболізму знижується. В першу чергу вода йде на підтримання життєво важливих органів: печінки, нирок, мозку, а на обмінні процеси – лише за залишковим принципом . Тому ще одним способом уповільнення метаболізму є скорочення вживання води (нагадуємо, що приблизна добова норма на людину 1,5-2 л води).

6. Не вживати клітковину.

На переробку клітковини організм витрачає додаткову енергію, так і засвоюється вона повільно, що допомагає підтримувати оптимальний рівень цукру в крові більш тривалий термін. Тому якщо ви хочете уповільнити метаболізм, то знизьте споживання продуктів, що містять клітковину: фрукти, овочі, крупи з цільного зерна, бобові, горіхи, насіння. ДО РЕЧІ, рекордсменом за змістом клітковини є висівки.

7. Не снідати.

Дуже серйозно на метаболізм впливає ранковий прийом їжі. З ранку ваш організм тільки прокидається, і разом з ним пробуджуються всі метаболічні процеси. Головна мета сніданку — заповнити енергію після довгої відсутності їжі і не дати організму почати процес катаболізму. Сніданок повинен забезпечити запас енергії на кілька годин вперед, що допоможе вам розбудити обмін речовин. Але якщо у вас протилежна мета, а саме уповільнити метаболізм, то сніданок можна сміливо пропускати.

8. Постійно влаштовувати розвантажувальні дні.

Улюблене заняття багатьох тих, що худнуть – це позапланово влаштовувати себе «зажорные» дні, а щоб знизити наслідки для своєї фігури, слідом влаштовувати розвантажувальні дні . Якщо ви думаєте, що таким чином будете краще худнути, то ви помиляєтеся. А ось шокувати організм і спровокувати уповільнення метаболізму від таких перепадів цілком ймовірно. Організм віддає зайве тільки в більш-менш стабільних і рівних умовах, а не коли «день порожньо – день густо».

9. Вживати алкоголь.

При вживанні алкогольних напоїв навіть у невеликих дозах організм не тільки уповільнює метаболізм, але і припиняє спалювати жир, використовуючи енергію з м’язових тканин. Крім того, алкоголь знижує вироблення гормону росту тестостерону , який безпосередньо впливає на швидкість росту м’язів. Так що вживання алкоголю дуже сильно провокує уповільнення метаболізму.

10. Пропускати прийоми їжі.

Пропуск прийомів їжі також неминуче веде до уповільнення обміну речовин. Дуже часті перерви в їжі можуть бути під час робочого дня, коли складно відірватися від виробничого процесу. Але коли в організм довго не надходить їжа, він включає процес енергозбереження і уповільнює метаболізм. Якщо ви регулярно здійснюєте тривалі перерви в їжі і пропуски прийомів їжі, то повільний обмін речовин вам забезпечений.

Якщо ви хочете уповільнити метаболізм, то можете слідувати цим порадам. Але якщо ви хочете схуднути, то намагайтеся працювати над прискоренням обмінних процесів.

Чи можна прискорити обмін речовин? Спойлер: за допомогою дієт точно немає.

Для чого взагалі прискорювати обмін речовин (метаболізм)? Вважається, щоб ефективніше скидати зайву вагу. Всі хочуть схуднути швидко і без особливої напруги, тому так популярні фейкові істатьі з привабливими заголовками: «як прискорити метаболізм за тиждень» або «ця дієта точно допоможе прискорити обмін речовин і схуднути».

Правда, що чарівні таблетки, зелений чай і спеціальні дієти допомагають прискорити метаболізм і схуднути? Тримайте 9 фактів.

Факт 1. Метаболізм-в кожній клітині.

Помилково вважати, що метаболізм щось на зразок м’язи або органу, на які можна впливати «механічно»: згинати-розгинати або якось контролювати. Метаболізм — серія хімічних процесів, активних в кожній клітині, вони перетворюють калорії в енергію.

Калорії організм спалює навіть у стані спокою. За це відповідає основний (базальний) метаболізм. Навіть коли ми нічого не робимо, організм витрачає енергію на базові потреби: підтримка дихальної функції, імунних процесів, нормальної температури, синтез гормонів і ферментів, розумову діяльність (когнітивні процеси), перетравлювання їжі, транспортування поживних речовин через кровотік. У стані спокою половину одержуваної енергії організм витрачає на підтримку роботи мозку, серця, печінки, нирок, решта дістається травної системи, м’язів і жиру.

Факт 2. Велика частина енергії спалюється за рахунок основного метаболізму.

Організм щодня витрачає енергію на: забезпечення процесів основного метаболізму, перетравлення їжі, фізичну активність.

Якщо ви не професійний спортсмен, і ваша робота не супроводжується серйозними фізичними навантаженнями, третій пункт — це всього 10-30% енергетичних витрат. На травлення йде ще близько 10%.

Прийнято вважати, що для більшості людей рівень основного метаболізму становить 60-80% від загальної кількості отримуваної енергії (USA National Institutes of Health). Решту можна спробувати спалити за допомогою фізичних навантажень. Ефект не оптимальний, але статистично значущий.

Факт 3. Метаболізм у різних людей може сильно відрізнятися.

Дві людини з однаковими пропорціями, ростом і вагою можуть мати різний метаболізм. Тому один може наїдатися «від пуза» і не товстіти, а другий поправлятися «від повітря».

Механізм, який контролює метаболізм, поки не встановлений. Ученим із Центру досліджень метаболізму і ожиріння Джона Хопкінса вдалося виявити лише кілька предикторів, які вказують, наскільки швидко працює обмін речовин у конкретної людини: кількість м’язової маси жирової тканини в організмі, вік, генетична схильність до швидкого або повільного метаболізму.

Цікаво, що під час сексу жінки (будь-якого віку і пропорцій) спалюють менше калорій, ніж чоловіки. А рівні метаболізму у них змінюються в залежності від фази менструального циклу: часто більш високий спостерігається під час другої його половини (лютеїнової фази).

Точно швидкість метаболізму виміряти складно. Горезвісний онлайновий калькулятор дасть лише приблизну оцінку. Для отримання таких даних фахівці використовують дуже дороге обладнання, наприклад, обмінну камеру (metabolism chamber).

Факт 4. Старість — не радість, а повільний метаболізм.

Поступово це все одно відбувається, навіть якщо співвідношення м’язової тканини і жиру таке ж, як в молодості. Тому в 60 років в стані спокою спалюється менше калорій, ніж в 20.

Факт 5. Продукти не прискорюють метаболізм.

Нарощуючи м’язову масу або приймаючи добавки, прискорити метаболізм практично неможливо (Why metabolism boosters are bullshit). Хоча, справедливості заради, потрібно відзначити, що такі продукти, як кава, перець чилі (взагалі спеції) можуть трохи допомогти. Дослідження показують, що ефект настільки низький і недовгий, що значущих змін ваги точно не буде.

Займатися спортом точно ефективніше. Оскільки однією зі змінних, що впливають на рівень базального метаболізму, є кількість м’язової маси. При будь-якій вазі — чим більше м’язів і менше жиру, тим вище рівень метаболізму, оскільки м’язам в стані спокою енергії потрібно більше.

Заняття спортом допомагають наростити м’язову масу і знизити кількість жиру в організмі, за рахунок цього прискорюється метаболізм і швидше спалюється енергія. «Але» тут тільки одне: треба боротися з природною тенденцією до збільшення порцій, яка завжди проявляється при підвищених фізичних навантаженнях.

Факт 6. Дієта може уповільнити метаболізм.

Прискорити метаболізм складно, а ось уповільнити, на жаль, — просто. Наприклад, за допомогою програм радикального зниження ваги. Дієти, які дають максимально швидкий результат так і називаються — crash diets — «радикальні дієти».

Феномен «швидко скинула, а набрала ще швидше і більше» науково досліджений і має свою назву — «метаболічна адаптація» або «адаптивний термогенез». Коли людина різко втрачає вагу, швидкість базального метаболізму сповільнюється.

Результати нового дослідження з цієї теми нещодавно були опубліковані в науковому журналі Obesity. Вчені з US National Institutes of Health спостерігали за героями популярного шоу The Biggest Loser (люди з надмірною вагою худнуть за гроші). Вони провели серію обстежень учасників (вимірювали вагу, кількість жиру, обмін речовин, рівень гормонів) відразу після 30-тижневого шоу в 2009 році, а потім в 2015 році. 13 з 14 осіб за цей час значно додали у вазі, а 4 важили більше, ніж у 2009 році, на самому початку шоу. Метаболізм учасників істотно сповільнилося відразу після схуднення, а показники через 6 років були приблизно такими ж: за день вони спалювали на 500 калорій менше, ніж можна було б очікувати, враховуючи їх вагу. Дослідники також зафіксували у них значне зниження рівня лептину — ключового гормону-регулятора голоду. Після шоу рівень лептину в учасників був мізерно малий (тобто вони постійно відчували голод), а через 6 років відновився тільки до 60% від початкового значення.

Факт 7. Чому за допомогою дієт не худнуть. Гіпотеза.

швидкий обмін речовин як набрати вага

Чому відбувається метаболічний спад при екстремальному схуднути за допомогою дієт, вченим не зовсім ясно, але є кілька цікавих гіпотез.

Протягом сотень тисяч років еволюція людини супроводжувалася тотальним недоїданням. Цілком ймовірно, що генетично ми запрограмовані на збереження зайвих калорій у вигляді жиру. Що, ймовірно, збільшує наші шанси не померти в періоди недостатнього харчування і зберегти генетичну виживання.

З теорією» економних » генів згодні не всі вчені, наприклад, епігенетик Джон Спікман пише, що, згідно, цій гіпотезі, всі сучасні люди, які нормально і регулярно харчуються, мали б зайву вагу.

Досі не все ясно і з метаболічним синдромом — захворюванням, для якого характерні підвищений тиск, високий рівень цукру в крові, ожиріння і високий рівень холестерину. Чому МС виникає, чому у когось ризик захворювання більш виражений? Поки незрозуміло.

Факт 8. Худнути можна і з повільним метаболізмом.

Згідно з дослідженнями, до 15% людей з уповільненим метаболізмом можуть втрачати більше 10% зайвої ваги.

Правила : зважуватися хоча б один раз в тиждень, регулярно тренуватися з різним рівнем інтенсивності, обмежувати калорії, не вживати продукти з високим вмістом жирів, снідати і стежити за розміром порцій.

Факт 9. Розвантажувальний.

Найшвидший метаболізм у колібрі. Так що « «пурхайте» як слід :).

Як уповільнити швидкий обмін речовин.

Порушення обміну речовин.

Уповільнений метаболізм загрожує різними проблемами зі здоров’ям. Зокрема, з порушеним обміном речовин дуже легко набрати вагу незалежно від того, що ви їсте. Позбутися від зайвих кілограмів в цьому випадку буде проблематично.

Причини порушення обміну речовин.

У попередньому розділі статті були названі причини уповільненого метаболізму, вплинути на які ви не в силах: вік, стать, спадковість. Але існують причини, які виникають зі способу життя людини. Якщо їх виявити і усунути, обмінні процеси поступово прийдуть в норму.

Проблеми з щитовидною залозою. Гормональний збій в організмі дійсно здатний вплинути на швидкість обмінних процесів. Це трапляється відносно рідко, однак, якщо ви виявили у себе ознаки уповільнення метаболізму, щитовидну залозу слід перевірити. До причин повільного метаболізму відносять також дисфункцію надниркових залоз, гіпофіза, статевих залоз. Відсоток м’язів від загальної ваги. Треновані люди мають прискореним обміном речовин, так як м’язова тканина потребує більшої кількості калорій для своєї підтримки навіть в стані спокою. Режим харчування. Патологічне переїдання або голодування — вірна ознака того, що незабаром ваш метаболізм порушиться. Особливо небезпечно зловживання жирною, важкою їжею і монодієти, які останнім часом набувають все більшої популярності. Незбалансованість щоденного раціону. Як недолік поживних речовин, так і надлишок одного з них призводить до дисбалансу обмінних процесів в організмі. Небезпечна нестача незамінних амінокислот, жирних кислот, вітамінів і мікроелементів. Шкідливі звички, до яких відносять зловживання спиртними напоями, куріння, вживання інших токсичних речовин. Стреси, нервові потрясіння. Спосіб життя і навіть ваш настрій змінюють обмін речовин. Більш активна і позитивно налаштована людина може похвалитися і більш швидким обміном речовин.

Поживні елементи, потрапляючи в організм, проходять 2 стадії переробки.

Катаболізм — розщеплення складних речовин на більш прості. Анаболізм — синтез білків, ліпідів і нуклеїнових кислот.

Ознаки уповільненого метаболізму.

не пов’язаний з харчуванням і способом життя набір маси тіла; погіршення стану зубів, їх руйнування; зміна кольору обличчя, блідість, поява пігментації; погіршення стану волосся, тьмяність, ламкість, зупинка росту; зміна структури нігтів, ослаблення нігтьової пластини, яке проявляється в ламкість, розшарування, білих плямах; набряклість обличчя, прояв на ньому хворобливості і виснаженості, синці під очима; поява задишки незалежно від фізичної активності; дисфункція кишечника, що проявляється зазвичай у запорах або діареї.

Захворювання обміну речовин.

Узагальнюючи, можна сказати, що в організмі людини відбувається 3 основних метаболічних процесу, які взаємопов’язані між собою: обмін білків, обмін обмін вуглеводів і жирів.

Порушення метаболізму, як правило, пов’язані з жировим обміном. Розщепленням жирів займається печінка, і коли через названі вище причини вона перестає справлятися з цим завданням, продукти обміну речовин починають відкладатися в запаси. Ці запаси іменуються шлаками, Про очищення від яких напевно чули багато. Відкладаючись в організмі, шлаки починають гальмувати обмін всіх речовин і «нагороджувати» вас хронічними недугами.

Крім того, локалізуючись в судинах, продукти розпаду тягнуть за собою серцеві і вегето-судинні захворювання.

Інші хвороби, пов’язані з уповільненим метаболізмом:

цукровий діабет; утворення злоякісних пухлин; ожиріння; подагра; порушення роботи шлунково-кишкового тракту; м’язові і кісткові ураження; затримка росту і розвитку дітей.

Зміна швидкості обміну речовин і енергії з віком.

З віком процеси в тілі людини сповільнюються. Особливо це видно по літнім людям, яким стає все складніше утримувати свою вагу в нормі, хоча їх звички харчування протягом життя не змінюються. Починаючи з 25 років, обмін речовин в організмі сповільнюється приблизно на 5-10% на кожні наступні 10 років.

Багато хто сприймає цей факт як невідворотне явище. Однак правда полягає в тому, що з віком активність людини зазвичай знижується. Навіть продовжуючи працювати на тій же роботі, людина може більше часу проводити вдома з книгою, ніж на молодіжних заходах, як раніше. Вчені довели, що при збереженні колишньої фізичної активності метаболізм гальмується всього на 0,3% на кожні 10 років.

Етапи обміну речовин.

Хімічні процеси, з яких складається метаболізм, відбуваються в два етапи: катаболізм і анаболізм.

Катаболізм-збір енергії для організму і компонентів, необхідних для наступного етапу метаболізму. В ході цього процесу молекули їжі розщеплюються і окислюються. У свою чергу катаболізм розділений ще на три етапи:

перетравлювання – білки, ліпіди, полісахариди, тобто великі молекули органічних речовин, починають перетравлюватися, в результаті чого виходять більш дрібні частинки; поглинання – далі отримані компоненти стають ще більш дрібними в результаті поглинання їх клітинами. У більшості випадків вони перетворюються в ацетил-кофермент а, який виділяє енергію; окислення – даний процес перетворює молекули в воду і двоокис вуглецю. Так як клітини не в змозі поглинути великі молекули, їх треба розщепити на частинки поменше. Тут в обміні відбуваються складні перетворення одних речовин в інші.

Анаболізм-використання енергії з метою створення нових тканин. Організм приступає до будівництва компонентів клітин, таких як нуклеїнові кислоти і білки. Створення складних молекул в процесі анаболізму відбувається в три етапи:

спочатку йде вироблення моносахаридів, амінокислот, ізопреноїдів, нуклеотидів, тобто найпростіших попередників; утворилися речовини стають реактивними формами з енергією АТФ; потім молекула стає складним шляхом реконструювання, так утворюються ліпіди, полісахариди, білки, нуклеїнові кислоти.

Тримайтеся подалі від голодувань і аварійних дієт.

Голодування і дієти, які передбачають споживання вкрай низької кількості калорій ведуть до ще більшого зниження норми споживання калорій (за рахунок спалювання організмом м’язів), заганяючи людей в замкнуте коло зменшується норми калорій. З кожним етапом голодування їх добова норма калорій стає все нижче, і витримувати її стає все складніше.

В результаті в більшості випадків людина набирає ще більше, ніж до голодної дієти. Це називає ефект «йо-йо «і докладно описано в тексті»старе тіло на новий лад».

На підтвердження сказаного наведемо дані дослідників Університету Пенсільванії, які вони отримали після того, як провели 24-тижневий експеримент. В ході дослідження взяли участь 13 жінок із зайвою вагою. Група випробовуваних була розділена на 2 подгурппы, перша з яких споживала різко обмежена кількість калорій – 500 ккал в добу, а друга – помірно обмежена кількість калорій – 1200 ккал на добу. Вже після 8 тижнів вчені відзначили зменшення норми споживання калорій в стані спокою на 17% у групі, яка споживала 500 ккал в добу, тоді як у другій групі дані практично не змінилися.

Більш того, крім перешкоджання процесу схуднення різке обмеження в калоріях завдає істотної шкоди і нашому здоров’ю.

Висновок: уникайте голодувань і низькокалорійних дієт.

Оптимізація фізичної активності.

швидкий обмін речовин як набрати вага

Досить часто симптоми уповільнення метаболізму можна виявити у молодих людей, які намагаються вести так званий здоровий спосіб життя і заради цього катують себе фізичними навантаженнями.

Фітнес корисний, в тому числі і для схуднення. Це, безперечно. Але тільки фізична активність повинна бути нормальною. Перетренованість уповільнює метаболізм точно так само, як його уповільнюють недолік сну і жорсткі дієти. Організм також входить в стан стресу і починає економити сили.

Більш того, при перетренованості в крові підвищується рівень гормону стресу – кортизолу. І на цьому тлі знижується чутливість до інсуліну, що неминуче веде до набору зайвої ваги.

Тому, щоб налагодити обмін речовин і схуднути, тренуйтеся в міру. У свою міру. Тобто не треба тренуватися тоді, коли ви ще не відновилися після попереднього заняття, коли у вас болять м’язи, або просто в них немає сили.

І не треба дивитися на друзів і подруг, які займалися минулого разу разом з вами, а сьогодні вже жваво стрибають. У кожної людини своя швидкість відновлення.

Інтервальні тренування високої інтенсивності (ИТВИ)

На самому початку XXI століття вчені довели, що інтервальні тренування високої інтенсивності значно більш ефективно допомагають розганяти метаболізм і худнути, ніж класичні заняття фітнесом, наприклад, традиційні кардіо-тренування.

Пов’язано це з тим гормональним відповіддю, який формує організм у відповідь на фізичне навантаження.

Силові навантаження.

Коли чоловіки займаються фітнесом, і неважливо, з якою метою, вони не цураються силових вправ. А от у жінок з цим видом фізичної активності часто бувають проблеми, так як пані чомусь вважають, що їм силові навантаження не просто не потрібні.

Вони для них небезпечні, так як приведуть до збільшення розмірів тіла і перебудові організму за чоловічим типом.

Безумовно, це – помилка. Причому дуже шкідливе. Так як воно заважає занять фітнесом виконувати ту роботу, на яку вони спрямовані, — прискорювати метаболізм і позбавлятися від зайвих жирових відкладень.

Справа в тому, що без силових навантажень вкрай складно наростити м’язи. А без значного обсягу м’язової маси не вдасться домогтися прискорення метаболізму, так як м’язи багато в чому і забезпечують швидке проходження обмінних процесів.

Тому і чоловікам, і жінкам при заняттях фітнесом обов’язково треба приділяти увагу силовій підготовці. А для того щоб представницям слабкої половини людства перебудувати себе на чоловічий лад, треба приймати гормональні препарати.

Просто так само по собі це не вийде.

Відмова від продуктів, що уповільнюють метаболізм.

Якщо хочете розігнати обмін речовин, доведеться відмовитися від солодощів і вуглеводів. Якщо повністю виключити солодке не вдається, необхідно, принаймні, замінити його найменш шкідливими варіантами – стевією, эритритом, ксилітом (сорбітом).

Введення в раціон продуктів, що прискорюють метаболізм.

В першу чергу, це – білкові продукти, так як вони володіють дуже високим термічним ефектом і тому розганяє обмін речовин. Зелений чай і чорна натуральна кава-два напої, які добре відомі своєю здатністю покращувати метаболізм. Часник, як і м’ясні продукти, має високий термічний ефект. Розігріваючі спеції – це продукти, що прискорюють обмін речовин і спалюють жир. Також і демонструють хороші термогенні якості. Працюють кориця, імбир, куркума. Продукти, що володіють низьким глікемічним індексом, але при цьому відмінно насичують. Це-горіхи і насіння, бобові, всі види капусти та інші листові зелені овочі, помідори, баклажани.

Всі ці продукти, перш за все горіхи, сприяють виробленню панкреатичного поліпептиду PPY, який замінює тягу людини до солодкого та інших вуглеводів бажаємо їсти жири. При цьому істотно збільшується швидкість спалювання жирових відкладень.

Це дія протилежно впливу гормонів голоду, які навпаки змушують людину їсти більше вуглеводів.

Метаболізм складається з двох частин: катаболізму – руйнування надходять в організм сполук, і анаболізму – синтезу власних молекул. Щоб швидкість обміну речовин була високою, в організм повинні надходити всі необхідні йому речовини та енергія. Тому для швидкого метаболізму треба повноцінно харчуватися, а не сідати на жорсткі дієти і катувати себе фізичними навантаженнями. Багато шкідливі продукти харчування можуть істотно сповільнювати метаболізм. Тому всі бажаючі прискорити його повинні повністю прибрати ці згубні продукти зі свого раціону і замінити їх продуктами, що прискорюють обмін речовин і забезпечують спалювання жирів.

Як прискорити метаболізм для зменшення маси тіла.

Швидкість метаболізму, як вже було сказано, залежна величина, і вона залежить від декількох важливих моментів.

Іншими словами, чим швидше організм витягне з отриманих поживних речовин енергію, тим швидше швидкість метаболізму. Чим активніше обмін речовин, тим менше відкладених кілограм.

Відповідно люди з повільним метаболізмом накопичують поживні речовини у вигляді жирових відкладень і зайвої ваги. Обмін речовин у кожної людини різний. Але є окремі категорії факторів, які можна відзначити в загальній популяції людей.

Статева приналежність. Напевно ви помічали, що повних чоловіків набагато менше, ніж повних жінок. Це пояснюється антропологічно.

Справа в тому, що чоловічий організм швидше розщеплює їжу на елементарні поживні речовини і енергії. Коли первісні люди активно полювали і захищалися від хижаків, завдання, як раз таки, чоловіків входило добути їжу і захистити своє плем’я від ворогів, чоловіки більше їдять, і надають велике значення їжі і у них швидше відбувається обмін речовин. Жінки ж, навпаки, схильні до накопичення жирової тканини.

Спадковість. Якщо у вашому роду, всі мають зайву вагу і певний склад фігури, скоріш за все у вас буде теж саме. Генетичний матеріал передається від матері до дитини і обдурити цей фактор дуже важко. Швидкість обміну речовин і набір ферментів так само передаються у спадок.

Вік. Протягом життя швидкість обмінних процесів не однакова. У дитинстві і в юності організм витрачає колосальні запаси на зростання. Активно розвивається мускулатура, і запасатися організм просто не встигає.

Звичайно, з віком потреба будувати змінюється на більш спокійний період і саме в цей момент люди починають додавати у вазі. У віці 30 років помітно знижується швидкість метаболізму. Надалі це ще більше посилюється. До сорока років швидкість метаболізму у середньостатистичної людини становитиме на 7-11 % менше вихідного.

Кожні десять років відсоток збільшується на десять пунктів.

У зв’язку з цим важливо не зменшувати фізичне навантаження, а навпаки збільшувати її. У п’ятдесят років змінити швидкість обміну речовин практично неможливо.

М’язова маса. Зростаючі м’язи вимагають більшої кількості енергії. Коли людина активно займається спортом, який спрямований на тренування м’язів, то йому треба більше харчуватися більшою мірою білковою їжею.

Раціон. Дієтологи всіх країн рекомендують вживати достатню кількість води. Для кожної людини це кількість різна в залежності від способу життя і виконуваної роботи, але ця кількість не повинно бути менше 1.5 л.на добу.

Зменшення води веде до уповільнення метаболізму. Що щодо виду вживаних речовин, то білки організму переварити важче всього. Вуглеводи і жири перетравлюються набагато швидше і звільняють більше енергії. Якщо з розумом підбирати раціон, то обмежувати себе в їжі, немає потреби.

Гормональний фон. На всі процеси в організмі, в тому числі і на обмін речовин, впливають гормони. Головною залозою при цьому виступає щитовидна залоза. Саме вона коригує швидкість обміну білків, жирів і вуглеводів.

Надмірне виділення тиреотропного гормону викликає стан під назвою гіпертиреоз, навпаки ж занадто низька кількість цих гормонів викликає протилежний стан гіпотиреоз.

Симптоми порушення обміну речовин у жінок і чоловіків.

Ми звикли думати, що низька швидкість метаболізму пов’язана в першу чергу із зайвою вагою. Пов’язана, безумовно. Проте органом, який страждає про уповільнення метаболічних процесів найбільше, є мозок.

Це може здатися дивним, то мозок витрачає на свою роботу в 16 разів більше енергії, ніж потрібно скелетної мускулатурі для підтримки її життєдіяльності. Тому ознаки зниження швидкості обмінних процесів дуже поліморфні, і багато з них пов’язані саме з демонстрацією неврологічної симптоматики.

Ознаки порушення і уповільнення метаболізму у жінок і чоловіків багато в чому однакові. Однак є і відмінності. Наприклад, у жінок часто спостерігаються збої в менструальному циклі, а також зміни в характері прояви целюліту.

Загальні симптоми порушеного повільно обміну речовин включають в себе наступні ознаки.

Проблеми із зайвою вагою:

маса тіла збільшена, і її ніяк не вдається зменшити, всі ті методи, які діяли колись, більше не допомагають; неможливість схуднути, навіть при регулярних фізичних навантаженнях, наприклад, заняттях фітнесом 5 разів на тиждень; неможливість схуднути навіть при дуже сильному обмеження надходження в організм калорій, іноді практично при голодуванні; великий живіт; накопичення жиру в тих областях організму, у яких не спостерігалося раніше.

Алергічні, імунні та загальні:

хронічну втому; знижену температуру тіла; постійне відчуття холоду; алергію; дивну гіперчутливість до деяких продуктів і т. д.; неможливість змусити себе проявляти фізичну активність; постійні простудні захворювання.

Відносяться до роботи шлунково-кишкового тракту:

хронічні запори або проноси; часте здуття живота і метеоризм; надмірно сильне бурчання в животі після їжі; повільне травлення (ви можете відчувати тяжкість ввечері в животі від того, що їли на обід); печія.

Психічні та неврологічні:

неспокійний нічний сон; депресію і/або тривогу; проблеми з концентрацією уваги; життя, як уві сні, якусь сплутаність свідомості; запаморочення; підвищену чутливість до яскравого світла і гучних звуків; високу дратівливість.

Відносяться до статевої сфери:

знижене лібідо; імпотенцію у чоловіків, фригідність у жінок; збій менструального циклу у жінок.

Зміна харчової поведінки: крім високого почуття голоду, характерною ознакою зниження швидкості обмінних процесів є тяга до солодкого, особливо гостро проявляє себе в полудень.

До типово жіночих ознак порушеного уповільненого обміну речовин відноситься зміна в характері локалізації целюлітних відкладень. Целюліт на сідницях, задніх і бічних поверхнях стегон є цілком нормальним явищем, яке не вказує на які-небудь проблеми зі здоров’ям. Але якщо целюліт починає проявляти себе на передній поверхні стегон, животі, руках, це вже говорить про те, що уповільнений метаболізм.

Іноді зниження швидкості метаболізму може демонструвати сухість у роті і постійну спрагу, не пов’язану з включенням в раціон харчування великої кількості солоних і гострих продуктів. Цей симптом аналогічний діабетичному, але може проявляти себе ще й без вираженого діабету.

До маловідомих ознак зменшення швидкості обміну речовин відноситься опущення плечей і посилення сутулості. Цей симптом більш чітко помітний у чоловіків, особливо у тих, хто раніше мав досить добре розвинений плечовий пояс.

Якщо ви знайшли у себе неабияку кількість перерахованих вище ознак уповільненого метаболізму, то, швидше за все, ця проблема насправді існує у вашому житті. Але не варто впадати у відчай. Це виліковно. Прискорити метаболізм можна, в тому числі і самостійно в домашніх умовах.

Прискорений метаболізм як уповільнити.

швидкий обмін речовин як набрати вага

З подібною проблемою стикається досить велика кількість людей. Вживання в їжу продуктів, що сприяють накопиченню жиру і обмеження стимулюючих страв – шлях до уповільнення обміну речовин. Не варто радикально налягати на торти і сало, збільшити потрібно кількість:

Помідорів, Картоплі, Баклажанів Абрикосів Бананів Винограду Свинини Супи рекомендовані на жирних м’ясних і рибних бульйонах Пиво і пивні дріжджі.

Прискорення метаболічних реакцій – один з кроків на шляху до схуднення. Правильне харчування, багате вітамінами, мікроелементами, білком і клітковиною, слід поєднувати з фізичними вправами, активним способом життя і відмовою від шкідливих звичок. Слід розуміти, що це довгий процес і швидких результатів чекати не варто.

Фізичні вправи допоможуть скорегувати фігуру, прибрати проблемні місця. Дотримання перерахованих постулатів має стати способом життя, а не даниною моді.

(16 оцінок, середнє 4,1 з 5 )

Причини прискореного метаболізму.

Прискорений метаболізм так само шкідливий для нашого організму, як і уповільнений, тому виявивши у себе швидкий обмін речовин, необхідно вжити заходів, спрямованих на її нормалізацію. Якщо людині не вдається набрати достатню кількість підшкірного жиру, у нього виникає хвороблива худорба.

Такий стан організму не тільки має неприємний зовнішній прояв, але й стає причиною розвитку багатьох захворювань. Худі люди відрізняються підвищеною нервозністю і дратівливістю, що викликано посиленою виробленням адреналіну.

Найчастіше причинами швидкого обміну речовин стають такі фактори:

Спадковість; Порушення функціонування щитовидної залози; Сильний тривалий стрес; Зловживання нікотином.

Головні ознаки уповільненого метаболізму-неможливість наростити м’язову масу і надмірна худоба при достатньому вживанні їжі. М’язову тканину можна збільшити інтенсивними тренуваннями, але також є й інші способи, як уповільнити обмін речовин.

Рекомендації фахівців.

Якщо ви у себе почали помічати прояв ознак сповільненого обміну речовин, необхідно звернутися до фахівця, який знайде причину таких серйозних змін в організмі.

Перш за все, враховуйте такі поради фахівців:

Уникайте вживання кофеїну. Кофеїн належить до числа продуктів, що уповільнюють обмін речовин, тому від нього слід відмовитися тим, хто хоче набрати вагу; Не поспішайте снідати. Якщо у вас уповільнений обмін речовин, не потрібно поспішати снідати відразу після пробудження, адже ранкова трапеза, навпаки, сприяє прискоренню метаболізму. За цей період в організмі підвищується рівень кортизолу, що викликане голодом, в результаті чого засвоїться велика частина корисних речовин; Скоротіть час сну. Напевно ви чули, що для прискорення метаболізму фахівці рекомендують багато спати. Отже, щоб його уповільнити, потрібно скоротити час сну. Недолік сну сприяє виробленню кортизолу-речовини, яка регулює інтенсивність метаболізму; Режим харчування. Для уповільненого метаболізму потрібно рідше харчуватися. У людей, які протягом дня харчуються часто, але невеликими порціями, калорії витрачаються набагато швидше. Якщо ви не можете набрати вагу, значить вам, навпаки, потрібно їсти багато, але рідко; Обмежте вживання молочних продуктів. Дослідження показують, що недолік кальцію в організмі викликає низький метаболізм. Крім того, вживання кисломолочних продуктів не дозволяє організму повною мірою засвоювати жири; Скоротіть фізичну активність. При бажанні наростити м’язову масу, необхідно відмовитися від інтенсивних занять спортом, а також уникати будь-якої фізичної активності.

Щодня дотримуючись простих рекомендацій, можна незабаром нормалізувати обмін речовин, набрати вагу і поліпшити стан здоров’я.

Що є, щоб поправитися.

Таке питання мріють задавати собі багато жінок, проте щастить лише тим, у кого уповільнений обмін речовин. Саме продукти харчування, їх кількість, склад і частота вживання впливають на метаболізм.

Якщо ви страждаєте від зайвої худорлявості, перегляньте свій раціон, а при необхідності введіть в нього зміни. Дієтологи рекомендують вживати максимально калорійну їжу, а також продукти з низьким вмістом клітковини.

Вони називають такі продукти, що уповільнюють метаболізм, як цукор, макаронні вироби, томати, картопля, горіхи, свинина, борошняне, солодощі, мед, вершкове масло.

Відмовитися потрібно від таких продуктів:

спеції; зелений чай; цитрусові; молочні продукти; продукти з цільного зерна.

Добре уповільнює обмін речовин арахісове масло на бутерброді або оливкова олія у вигляді заправки до спагетті.

Препарати для набору ваги.

Якщо вам ніяк не вдається уповільнити метаболізм, змінивши режим і меню харчування, вирішити проблему можна, приймаючи спеціальні препарати. Вони належать до групи антиметаболітів – речовин, що гальмують процес метаболізму. В їх основі лежать аналоги вітамінів і гормонів, медіаторів і субстратів різних ферментів.

Щоб знизити метаболізм, рекомендується застосування таблетованих дріжджів і протеїну. Серед препаратів, що уповільнюють обмін речовин, варто виділити Апілак, який ще допомагає швидко наростити м’язи.

Перед прийомом будь-яких препаратів, спрямованих на нормалізацію обміну речовин або призначених для нарощування м’язової маси, проконсультуйтеся з фахівцем і ознайомтеся з їх побічною дією.

Нормалізація процесу метаболізму – завдання непросте, але якщо ви будете виконувати всі рекомендації фахівців і дізнаєтеся, що сповільнить обмін речовин, зможете вирішити проблему!

Як уповільнити метаболізм?

Боротьба із зайвою вагою-більш часте явище, ніж спроби застопорити прискорений обмін речовин. Але певний відсоток людей страждає від складнощів з набором ваги. Їм-то і знадобляться відповіді на питання, як уповільнити метаболізм, які ми постараємося дати максимально розгорнуто.

Причини швидкого метаболізму.

Основних причин занадто швидкого обміну речовин 3:

генетична схильність; набуті захворювання; неправильний спосіб життя.

Спадковий фактор-найчастіша причина проблеми людей, які відчувають труднощі з набором ваги. Сюди можна віднести загальний гормональний фон, конституцію тіла, спадкові захворювання. Якщо найближчі родичі теж худорляві і явно не схильні до повноти, ймовірно, проблема передалася у спадок.

Набуті хвороби теж здатні зіпсувати життя – крім косметичних неприємностей, жертви швидкого метаболізму стикаються і з підвищеною нервозністю. До цього можуть вести, зокрема, проблеми з підшлунковою і щитовидною залозами. Є й інші причинні болячки, але ці частіше за інших штовхають організм до підвищеної худорлявості. Зазвичай ці фактори серйозніше попередніх – без участі фахівців тут не обійтися.

Спосіб життя і вплив факторів навколишнього середовища – ще один поширений корінь метаболічних зол. Стреси, неправильне харчування, куріння, алкоголь, наркотичні речовини здатні привести до розбалансування функціонування систем організму. Все це може відгукнутися як уповільненням, так і прискоренням обміну речовин.

Основні ознаки швидкого метаболізму:

надмірна худорлявість; проблеми з набором ваги; фізична слабкість; дратівливість; підвищений апетит або, навпаки, відсутність почуття голоду; проступають вени.

Головна ознака того, що організм перетворює енергію з їжі занадто оперативно – хвороблива худоба. Зазвичай таким людям складно набрати масу навіть при рясному харчуванні. У контексті занять силовими видами спорту проблема відгукується мало не повною нездатністю наростити «м’ясо». Але і ця задача вирішується – потрібно лише зрозуміти, як уповільнити метаболізм і набрати вагу.

Обчисліть швидкість свого метаболізму.

Калорійне харчування саме по собі не допоможе кардинально вирішити проблему. Але одна з найважливіших сторін питання-визначення базового і активного обміну речовин. Це необхідно для того, щоб правильно розрахувати мінімальну індивідуальну потребу в калоріях.

Визначення метаболізму в стані спокою.

В основі розрахунку добової потреби в їжі лежить визначення базового обміну речовин (базального метаболізму). Останній демонструє, скільки необхідно калорій конкретній людині, яка знаходиться в стані спокою.

Є кілька формул визначення BMR. Найчастіше користуються формулами Харрісона-Бенедикта. Є кілька версій. Пропонуємо найостаннішу, модифіковану.

Для жінок:

447.593 +(9.247 * Вага / кг) + (3.098 * зріст / см – — (4.330 * вік)

Для чоловіків:

88.362 +(13.397 * Вага / кг) + (4.799 * зріст / см – — (5.677 * вік)

Приклад, справедливий для чоловіка 25 років зростом 180 см і вагою 63 кг:

88.362 + (13.397 * 63) + (4.799 * 180) – (5.677 * 25) = 88.362 + 844.011 + 863.82 – 141.925 = 1650 ккал/добу. Стільки повинен споживати молода людина з зазначеними параметрами.

Але визначення BMR — тільки частина стартової роботи. Здорова людина так чи інакше виконує будь-яку роботу. А будь-який прояв фізичної активності – це витрата енергії. Тому наступний крок – визначення активного метаболізму (AMR). Він і покаже, яка порція калорій необхідна людині в тому чи іншому випадку.

Розрахунок добової потреби в калоріях.

Виходячи зі ступеня повсякденної активності, базовий результат потрібно помножити на певний коефіцієнт:

1,2 – при невисокій активності; 1,375 – при помірній физактивности; стосовно спорту, в цю категорію потрапляють люди, які займаються в межах 1-3 разів на тиждень; 1,55 – при інтенсивному енергетичному витраті; сюди можна віднести спортсменів, важко тренуються 3-4 рази щотижня; 1,7 – при великих фізичних навантаженнях; на цей коефіцієнт слід помножити базовий метаболізм або людям, які займаються спортом професійно, або тим, хто займається важкою фізичною працею; 1,9 – при дуже великому витраті енергії.

Повернемося до молодої людини з прикладу. Припустимо, що це ектоморф, який відвідує тренажерний зал 3-4 рази в тиждень. Тоді його активний обмін речовин: 1650 * 1,55 = 2557 ккал/добу. Споживаючи їжу з розрахунку 2500-2600 калорій в день, худорлявий хлопець з такими параметрами буде зберігати стійкий вага тіла.

Відкинувши інші фактори, що впливають на ступінь метаболізму, можна припустити, що зростання маси піде, якщо збільшити добовий калораж. На жаль, маніпулювати швидкістю обміну речовин потрібно комплексно. Тоді і результат буде виражений більш яскраво, і проблем зі здоров’ям вдасться уникнути.

Як уповільнити метаболізм?

Щоб домогтися «зміни курсу», потрібно зрозуміти, як уповільнити метаболізм. Якою б не була причина, рекомендується перевіритися у фахівця. Виходячи з ознак, той підкаже, що робити і, можливо, призначить лікування. Далі — про те, як знизити обороти обмінних процесів в організмі за допомогою харчування і препаратів (таблеток).

Які продукти вживати?

Коригуючи раціон, необхідно віддавати перевагу продуктам, що уповільнюють метаболізм. Не менш важливо привести в порядок режим харчування. З ранку обмін речовин прискорюється завдяки щільному сніданку. Отже, після пробудження з їжею потрібно почекати. Бажано снідати не раніше, ніж через годину після сну.

Харчуватися потрібно рідше – в середньому 3 рази на день. При цьому необхідно збільшити калорійність однієї порції, «відібравши» калорії у пропущених прийомів їжі. Така схема посприяє тому, що організм стане запасати енергію. Результатом буде зниження швидкості метаболізму.

Потрібно уникати або обмежити споживання:

кави і чаю; енергетиків і коли; гіркого шоколаду; овочів і цитрусових, багатих клітковиною; спецій (особливо, червоного перцю, імбиру, кориці, куркума).

Спеції рекомендується взагалі виключити з меню – вони помітно прискорюють обмін речовин.

Дуже багато методики схуднення засновані на включенні в раціон великої кількості білків. Протеїни вимагають маси енергії для їх переробки – це веде до прискорення обмінних процесів до 30%. Тому для досягнення протилежного ефекту слід відмовитися від упору на білкову їжу.

Молочні продукти – джерело кальцію, який теж сприяє метаболізму. Тим, хто прагне до набору маси, білки і молоко йдуть на користь. Але в нашому випадку необхідно спершу подумати не про м’язи, а про маніпуляції з системами організму.

Продукти, яких буде потрібно більше, представлені в таблиці. Навпаки продуктів – можливі побічні ефекти. Потрібно намагатися не перестаратися з компонентами раціону, щоб, вирішуючи одну проблему, не отримати ряд інших.

Продукти Побічні ефекти Цукор Проблеми з серцево-судинною системою, підвищення рівня холестерину. Макаронні вироби хліб кондитерські вироби їжа, багата жирами (вершкове масло і т. п.) горіхи, зерна, насіння надмірне вживання може привести до розладів шлунково-кишкового тракту.

Рекомендується збільшити обсяг їжі, багатої рафінованими вуглеводами і жирами. При цьому завжди потрібно мати на увазі можливі наслідки надмірного їх вживання. Зернові дуже калорійні. У їх складі – полінасичені жирні кислоти. Крім цього, насіння і горіхи включають в себе амінокислоту агирин, яка сприяє виробленню оксиду азоту. Останній, в свою чергу, добре позначається на зниженні швидкості метаболізму.

Медикаментозний спосіб.

Якщо з допомогою зміни способу життя та корекції раціону уповільненого метаболізму досягти не вдалося, можна вдатися до допомоги біологічно активних добавок і медикаментів. До препаратів варто придивитися і в тому випадку, якщо відмовлятися від звичок в харчуванні і докорінно міняти меню не дуже хочеться.

Перед прийомом будь-яких медикаментів бажано проконсультуватися з лікарем. Фахівець допоможе підібрати підходящий варіант і порекомендує кількість. Для уповільнення обміну речовин зазвичай прописують препарати, які входять в категорію антиметаболітів. Одні з найбільш ходових таблеток – «Апілак». Вони не тільки уповільнюють метаболізм, але і сприяють зростанню м’язової маси. До складу подібних препаратів входять вітаміни, гормони і субстрати ферментів.

Що стосується Бадів, то тут популярні і дієві препарати, що містять велику кількість заліза і кремнію. У великій пошані пивні дріжджі, які свого часу «призначали» в якості альтернативи або доповнення до протеїнів.

Сучасні спортсмени-ектоморфи (і не тільки, звичайно) в якості «продуктів», уповільнюють метаболізм, приймають гейнери – білково-вуглеводні коктейлі. У їх складі швидкі вуглеводи і короткі Протеїнові ланцюги. Завдяки відмінному засвоєнню, організму не потрібно витрачати велику кількість енергії на їх розщеплення. Худорлява людина може отримати необхідні для набору маси речовини без величезних енерговитрат.

Корисні поради та рекомендації.

Досягти уповільнення обміну речовин допоможе дотримання рекомендацій. Людям, які відчувають проблеми з набором ваги, можна порадити:

Менше спати. Скоротивши час сну на годину-другу, можна привести організм до вироблення кортизолу – гормону стресу. Цей гормон впливає на швидкість обмінних процесів, але разом з тим здатний руйнувати м’язову тканину. Сидіти на низькокалорійних дієтах. Недолік калорій – сигнал для організму запасатися енергією – тут вже не до великих швидкостей. Забезпечувати тілу температурний комфорт. Занадто висока або низька температура змушує організм прискорювати метаболізм. Комфортним вважається діапазон 22-28 градусів. Уникати прийому холодної їжі і води. Переробляючи те й інше, організм прагне підігріти їх, а на це йде цінна енергія. Періодично голодувати або робити розвантажувальні дні. Причина уповільнення обміну речовин та ж, що і у випадку зі зменшенням калорійності. Знизити кількість споживаної рідини. Тут особливо важливо не виходити за рамки здорового глузду і не створювати дефіцит води. Обмежити физактивность. Після важких фізичних навантажень організм на кілька годин запускає турбоприскорення метаболізму.

Справитися з проблемою складно, але можна. Важливо не захоплюватися експериментами, а слідувати лікарським рекомендаціям. Деякі з аспектів, що впливають на зниження обмінних процесів, очевидні і не чреваті наслідками. Інші, навпаки, вимагають ретельного аналізу і дуже вдумливої реалізації.

Що таке метаболізм: чому він буває швидким і повільним.

Метаболізм — слово, яке на слуху у кожного, хто худне. Вважається, що його потрібно «розігнати» на повну потужність, і тоді ви зможете обдурити організм і спалювати більше калорій за той же час. Майже як секретна кнопка, на яку потрібно натиснути. Тому так привабливі розганяють метаболізм продукти харчування, дієти і тренування. Читайте в цій статті про те, що таке метаболізм взагалі і чому він буває швидким і повільним.

Що таке метаболізм?

Еволюційно організм людини прагне підтримувати ідеальний з точки зору виживання вага і відсоток жиру, які визначає генетика. Це захищає людину від будь-яких крайнощів: як від виснаження, так і від ожиріння. І те, і інше знижує шанси передати свої гени потомству в дикій природі.

«Ідеальним» для виживання вагою управляє відділ мозку-гіпоталамус. Саме він уповільнює чи прискорює обмін речовин, якщо бачить якісь відхилення від норми для конкретної людини. З допомогою самих різних речовин — гормонів, рівня глюкози і амінокислот в крові і багато чого іншого — він збирає інформацію про те, що відбувається в організмі: достатньо жиру запасено, регулярно надходить їжа, наскільки вона калорійна.

Порівнюючи дані з «ідеальною» генетичної установкою, гіпоталамус підкручує метаболізм то вгору, то вниз, в залежності від ситуації. Подивимося на прикладах, як виглядає ідеальний метаболізм.

Якщо людина їла незвично багато для себе протягом одного або декількох днів, його апетит сам по собі знижується в наступні дні. Людина буде їсти менше, сам того не помічаючи. Заодно він буде більш рухливим і активним. І навіть якщо він все ж набере зайву вагу за відпустку або свята, він швидко від нього позбутися, як тільки повернеться до звичайного життя, нічого спеціального для схуднення не роблячи. Гіпоталамус відрегулює апетит і рівень активності так, щоб повернути систему в рівновагу.

І зворотна ситуація. Та ж людина раптом стала їсти незвично мало для себе: сів на дієту, перестав їсти через стрес, зайнятість. У відповідь на це гіпоталамус в наступні дні збільшує апетит, щоб надолужити середню калорійність. Заодно він знижує активність — людина стає більш млявим, сонним, рухається менше і при першій можливості хоче посидіти або полежати.

Виходить, що людина зі здоровим обміном речовин може мати приблизно одну і ту ж вагу довгі роки, нічого спеціального не роблячи.

Як гіпоталамус робить це?

Апетитом мозок управляє за допомогою самих різних механізмів.

Знижують апетит лептин, глюкагон, обестатин, нейропептиди S і FF, холецистокінін, нейротензин, ентеростатин, тиреоліберин та інші гормони. Амінокислоти і глюкоза в крові — це ознака того, що людина поїв. Заповнений шлунок: в ньому є датчики на механічне розтягнення. Вони повідомляють гіпоталамусу про їжу всередині. Скорочення жовчного міхура і вироблення їм жовчі після їжі. Наповнення кишечника.

Підсилюють голод і штовхають людину на пошуки їжі і тягу до певних продуктів, особливо калорійним, такі хімічні речовини: грелін, нейропептид Y, орексин, галанін, ноницептин, мотилин, В-ендорфіни та ін А так само низький рівень глюкози і амінокислот, порожній шлунок.

Людина починає отримувати більшу насолоду від їжі — від її смаку, запаху. Їжа стає джерелом задоволення. За це відповідають дофамін і ендорфіни, які викидаються кожен раз, коли людина поїв.

Це чудовий механізм захисту від голодування і виснаження: якщо б ми були байдужі до їжі і не мотивувати її шукати, чи не могли б отримувати від неї майже наркотичне задоволення, справи з виживанням були б кепські. Хоча, сьогодні це грає проти нас: їжу більше не потрібно шукати. Найсмачніша, жирна і солодка їжа-в надлишку на відстані витягнутої руки. З-за цього дофамінові і эндорфиновые рецептори бомбардуються частіше, сильніше і більше, ніж закладено природою. Це збиває всі внутрішні настройки організму в плані харчової поведінки.

Швидкий і повільний метаболізм.

швидкий обмін речовин як набрати вага

Описана вище ситуація з обміном речовин — ідеальна. В житті ж іноді все ніби навпаки: чим більше людина їсть і менше рухається, тим менше хочеться рухатися і більше їсти. А хтось- худий, дуже мало їсть і більше їсти не може.

Щоб зрозуміти про швидкий і повільний обмін речовин, потрібно знати ось що. Нервова система людини складається з двох відділів. Перший — центральна нервова система. Вона складається з головного і спинного мозку. Другий — вегетативна нервова система. Це головний регулятор метаболізму. Вона контролює роботу залоз, органів травлення, управляє поживними речовинами, що надійшли з їжею, і робить інші важливі для життя речі.

Вегетативна нервова система має дві гілки: симпатичну і парасимпатичну.

Симпатична нервова система в житті включається під час психічного або фізичного стресу, а в дикій природі — під час втечі, захисту або нападу. Вона «прискорює» метаболізм, відповідає за мобілізацію енергії із запасників і її використання. Вона контролює роботу м’язів, серця, щитовидної залози, статевої системи, стимулює вивільнення адреналіну. Парасимпатична нервова система відновлює організм після стресу. Вона уповільнює» метаболізм, стимулює травлення, прискорює засвоєння поживних речовин і їх запасання. Вона управляє так само імунною системою.

Залежно від ситуації — стрес або відновлення — у будь-якої людини включається або та, або інша гілка. Але у деяких людей кожна з них може домінувати більшу частину часу. Це і визначає швидкість метаболізму.

Важливо розуміти: говорячи про швидкий і повільний метаболізм, ми не говоримо про захворювання обміну речовин, які потрібно лікувати у лікаря. Все інше — межі норми здорової людини, але з відхиленнями в одну або іншу сторону.

Швидкий обмін речовин.

Люди з домінуючою симпатичною нервовою системою, — щасливчики для тих, хто все життя намагається худнути. Вони стрункі і не мають проблем із зайвою вагою.

Це зазвичай живі, активні, емоційні люди, з швидкими, різкими рухами. Пульс їх більш частий, а тиск підвищений. У них більш активно працює щитовидна залоз. Вони завжди трохи нервові, збуджені по життю і витрачають багато енергії протягом дня. Вони не товстіють, але і насилу набирають м’язи.

Повільний обмін речовин.

Люди з домінуючою парасимпатичною нервовою системою набирають вагу легко, а худнуть — насилу. Е то малорухливі, спокійні, розслаблені, а в крайніх проявах — апатичні, мляві люди. Вони швидко засвоюють поживні речовини, що на тлі дуже гарного апетиту створює проблеми із зайвою вагою.

У відповідь на зайву їжу гіпоталамус може не знижувати апетит в наступні дні, як могло бути в ідеальній ситуації. Одна з проблем обміну речовин — погана чутливість мозку до лептину.

Лептин — гормон, який виробляє жирова тканина. З його допомогою гіпоталамус бачить кількість запасеної енергії (жиру) в організмі. Багато жиру = багато лептину. Гіпоталамус знижує апетит і підвищує активність, адже боятися голодної смерті не потрібно. Мало жиру = мало лептину, значить енергії мало, апетит потрібно збільшити, а бажання рухатися — знизити.

Але іноді гіпоталамус не бачить лептин, навіть якщо і його, і жиру багато. А це означає постійний голод і зниження активності. Людина починає їсти з часом все більше і більше.

Іноді погана чутливість до лептину-придбана, через поганий спосіб життя і зайвої ваги. А іноді — генетична, коли мутація в самій структурі гормону або в рецепторах гіпоталамуса заважає правильно приймати сигнал.

Якщо людина з повільним обміном речовин вирішить раптом сісти на голодну дієту, його чекають великі муки: апетит стає просто звірячим. Починає тягнути на все найжирніше, солодке або солоне. Активність падає дуже сильно і переводить його в режим амеби з постійними думками про їжу, поганим настроєм, відсутністю сил і лібідо. Робота щитовидної залози ще більше погіршується.

До цього додається низька чутливість м’язових клітин до інсуліну, що робить відкладення жиру більш легким.

З еволюційної точки зору виживали саме ті, хто міг запасати більше жиру, щоб пережити голод, довгі зими і передати свої гени нащадкам. Тепер це вже більше не еволюційна перевага, але багато хто з нас носять ці гени і все життя борються із зайвою вагою.

Зміна швидкості метаболізму.

До цього мова йшла про речі частково генетичних. Але людина-система не замкнута. На нас дуже впливає навколишнє середовище. Ще сто років тому метаболізм був менш залежний від неї. Але сьогодні у нас достаток їжі-жирної, солодкої, калорійної, завжди доступною. Ми рухаємося менше — у нас є машини, метро, літаки, а всяка техніка спрощує життя.

Малорухливий спосіб життя, погане харчування, стреси, нестача сну – все це збиває систему саморегуляції ваги, порушує харчову поведінку. Гіпоталамус перестає правильно сприймати сигнали організму, м’язи втрачають чутливість до інсуліну. У найгіршому сценарії розвивається метаболічний синдром — діабет 2 типу, гіпертонія і атеросклероз, які часто йдуть разом і підсилюють один одного.

І якщо з генетикою боротися важко, з образом життя можна зробити багато. Навіть самий безнадійний з точки зору генетики людина здатна на великі зміни.

«Розгін» метаболізму.

Говорити про» розгін » метаболізму не правильно. Замість цього потрібно думати про те, як повернути його в норму. Сильно прискорений метаболізм — це серйозне захворювання (наприклад, Базедова хвороба).

Що знижує метаболізм? Малорухливий спосіб життя, відсутність силових тренувань м’язів, захоплення цукром і насиченими жирами, порушення харчової поведінки. І «лікується» це зміною способу життя.

Ви схуднете, відновити чутливість клітин до інсуліну за допомогою дієти і силових тренувань, і обмін речовин прийде в норму, наскільки це можливо. Ви навчитеся є, коли голодні і не є, коли ситі, перестанете бомбардувати мозок ендорфінами від калорійної їжі, поліпшите чутливість до лептину.

А зовсім не навпаки: спочатку «розігнати» обмін речовин, а потім схуднути на цих швидкостях. Абсолютно безглуздо прискорювати метаболізм, щоб худнути. Він повертається до свого нормального стану в процесі схуднення.

Це відео недоступне.

Черга перегляду.

Черга.

Видалити все відключити.

YouTube Premium.

Як набрати масу тіла як уповільнити метаболізм. Дає поради Типовий дрищ.

Хочете зберегти це відео?

Поскаржитися.

Поскаржитися на відео?

Виконайте вхід, щоб повідомити про неприйнятний вміст.

Сподобалося?

швидкий обмін речовин як набрати вага

Не сподобалося?

Текст відео.

Як набрати масу вага тіла? Як уповільнити свій метаболізм? Щоб схуднути, необхідно створити невеликий дефіцит калорій. Але якщо вашому організму не вистачає поживних речовин, може початися уповільнення метаболізму, яке призведе до зовсім протилежного результату. Коли ви різко знижуєте кількість споживаних калорій (наприклад, починаєте дієту практично з голодування), ваше тіло відразу відчуває, що їжі не вистачає. І знижує швидкість, з якою зазвичай спалює калорії. Контрольовані дослідження підтвердили: якщо ви споживаєте менше 1 000 ккал в день, швидкість обміну речовин сповільнюється. Щоб підтримувати нормальну вагу, обов’язково потрібно вживати в їжу достатню кількість білка. Так ви будете відчувати себе ситим, до того ж високе споживання білка призводить до збільшення швидкості, з якою ваш організм спалює калорії. Прискорення обміну речовин відбувається завдяки тому, що під час процесу травлення починає діяти термічний ефект. Термічний ефект від білка значно вище, ніж від жирів або вуглеводів. Зазвичай у людей, які харчуються здебільшого білковою їжею, швидкість метаболізму тимчасово збільшується на 20-30%, в той час як для вуглеводів цей показник коливається в межах 5-10%, а для жирів — 3%. Хоча швидкість метаболізму неминуче знижується під час втрати ваги, є наукові підтвердження того, що високе споживання білка може мінімізувати цей ефект.

Зазвичай експерименти проходять так: дослідники заміряють базальний метаболізм — швидкість обміну речовин у стані спокою (по суті це кількість спалених калорій під час відпочинку). У деяких дослідженнях вимірюється загальний добовий витрата енергії — кількість спалених калорій в стані спокою і при активності протягом 24 годин. Причини постійно прискореного обміну речовин: • спадковість • зловживання курінням, алкоголем, наркотиками; • сильний стрес; • проживання в умовах низької температури навколишнього середовища; • постійне недосипання; • регулярні виснажливі тренування або непосильна фізична праця. Якщо більшу частину часу ви проводите сидячи, ваш організм починає спалювати менше калорій. Звичайно, найсильніше на спалювання калорій впливає щоденна зарядка або заняття спортом. Але навіть невеликої фізичної активності (наприклад, прибирання або підйомів по сходах) досить, щоб швидкість метаболізму не сповільнювалася. Така активність допомагає спалювати до 2 000 ккал кожен день. Як не дивно але потрібно менше спати. Сон необхідний для гарного самопочуття. Якщо ви спите менше, ніж потрібно вашому організму, підвищується ризик розвитку ряду захворювань, в тому числі хвороб серця, діабету і депресії. Крім того, недолік сну знижує швидкість метаболізму і збільшує ймовірність набору зайвої ваги. Тут вирішувати Вам , що важливіше здоров’я або маса . Ще недолік сну посилюється, якщо спати протягом дня, а не вночі. Відбувається порушення циркадних ритмів, що впливає на біологічні процеси, які проявляються в якості реакції на світло або темряву під час 24-годинного циклу. Індивідуальні інформаційні послуги Skype:grabber39.

УВАГА! Канал носить виключно інформаційно — ознайомчий характер і не є медичним. Є протипоказання. Перед застосуванням рекомендацій ОБОВ’ЯЗКОВО потрібна консультація кваліфікованого лікаря.

Як уповільнити обмін речовин: покрокове керівництво до дії.

Зазвичай всі запитують, Як прискорити метаболізм, щоб схуднути і поліпшити стан здоров’я. Але є люди, у яких він протікає занадто швидко. Крім худорлявої типу статури, невгамовної працездатності, енергійності і високої рухової активності, вони відрізняються прискореним пульсом, нетривалим сном, емоційною нестійкістю, стільцем по кілька разів на день і навіть тремором кінцівок. Так що у цієї медалі дві сторони. Ось і виникає питання, як його уповільнити, щоб зменшити негативні наслідки цього процесу.

1. З’ясувати причину.

Перше, що необхідно зробити, щоб уповільнити обмін речовин і набрати вагу, — з’ясувати причину цієї особливості вашого організму. Якщо не усунути провокуючий фактор, що б ви не робили, все буде повертатися на круги своя: ви будете поглинати величезну кількість їжі, але підвищена рухова активність буде все одно спалювати більше калорій, ніж ви отримали.

Причини постійно прискореного обміну речовин:

спадковість; тяжка черепно-мозкова травма з пошкодженням гіпоталамуса; ендокринні захворювання: рак щитовидної залози, тиреотоксикоз, феохромоцитома та інші пухлини з розряду гормонпродуцирующих, гіперкортицизм, гіпер — та гіпотиреоз, тиреотоксична аденома, підгострий та аутоімунний тиреоїдит, ендемічний або вузловий зоб; деякі генетичні захворювання; підвищена м’язова маса.

Причини тимчасово прискореного метаболізму:

прийом деяких лікарських препаратів; важко протікають інфекції, травми, запальні процеси; зловживання курінням, алкоголем, наркотиками; сильний стрес; проживання в умовах низької температури навколишнього середовища; постійне недосипання; регулярні виснажливі тренування або непосильна фізична праця.

Друга група факторів являє собою меншу загрозу, так як в основному не вимагає ніякого втручання. Закінчили приймати препарати з таким побічним ефектом — і все нормалізувалося. Пропили курс антидепресантів після сильного емоційного потрясіння — і знову почали набирати вагу в межах норми.

Все набагато серйозніше з першою групою причин: без допомоги фахівців (і перш за все — ендокринолога) цю проблему вирішити не вдасться. Тому перш за все варто відправитися на консультацію до нього, пройти обстеження і дотримуватися всіх тих рекомендацій, які він дасть.

2. Змінити режим дня.

Другий крок, який потрібно зробити, щоб хоч якось уповільнити обмін речовин,-це повністю переглянути свій режим дня. Час прийомів їжі і кількість сну самим безпосереднім чином впливають на його швидкість.

Триразове харчування.

Порахуйте, скільки разів на день ви харчуєтеся. Зазвичай люди з такою проблемою, намагаючись набрати вагу, їдять практично постійно. По-перше, вони наділені хорошим апетитом. По-друге, організм вимагає надходження хоч якихось калорій, які практично миттєво спалюються. Результат — 5-6-разове харчування з безліччю перекусів і великим розміром порцій.

Все це аж ніяк не уповільнює метаболізм і не допомагає набрати масу. Спробуйте вчинити по-іншому — є рідше і менше. Навіть якщо у вас відсутній апетит (зустрічається у таких людей значно рідше), все одно доведеться перейти саме на триразове харчування.

Нормалізуйте раціон (тільки поступово): залиште 3 основних прийому їжі-сніданок (приблизно о 07.00 ранку), обід (близько 13.00) і вечерю (орієнтовно о 19.00). Ланч і полуденок краще теж прибрати, але якщо не під силу, то дозволяється перекушувати корисними продуктами (калорійними горіхами, наприклад). Ваше завдання: до кожного прийому їжі ви повинні відчувати нормальне (а не дуже сильний) почуття голоду, яке необхідно повністю вгамовувати до кінця трапези.

Особливого ставлення вимагає сніданок. По-перше, не слід поспішати, так як його основне призначення-розігнати метаболізм на весь день. Прокиньтеся, вмийтеся, одягніться, розбудіть дітей і тільки перед виходом на роботу поїжте. По-друге, наїдатися в ранковий прийом їжі категорично заборонено, щоб потім відчувався голод (і вироблявся кортизол). Так що трохи вівсянки з маслом і цукром або невеликий шматочок тортика з яким-небудь солодким коктейлем стануть для вас ідеальним варіантом.

6-годинний сон.

Цей параметр дуже індивідуальний, тому зміна режиму сну з метою уповільнити обмін речовин має відбуватися гранично обережно і тільки при узгодженні з ендокринологом. Зазвичай люди, які страждають прискореним метаболізмом, мало сплять. Вони можуть ночі безперервно сидіти біля телевізора чи комп’ютера, гуляти, ходити по клубах, читати і т. д. Цього вимагає їх непомірна сжигаемость калорій. З іншого боку, якщо вони будуть спати по 8-9 годин на день, як звичайні люди, вони тільки погіршать ситуацію, так як в цьому випадку обмін речовин вдень ще більше прискорюється.

Порахуйте, скільки ви спите на добу. Якщо 4-5 або 7-9 годин, і те, і інше не йде вам на користь. Спробуйте зупинитися на 6 годин — саме стільки фахівці рекомендують спати людям з такою незвичайною проблемою. Причому доведеться виконати ще пару умов: лягати і вставати в один і той же час, денний відпочинок лежачи в ліжку — скасувати.

Змінивши режим сну, ретельно спостерігайте за власним станом здоров’я. Якщо 6-годинного нічного відпочинку організму буде недостатньо, підвищений рівень кортизолу сповільнить процеси мислення і концентрації уваги, може послабити імунітет і порушити роботу ШКТ.

На даному етапі потрібно постійно тримати зв’язок з ендокринологом. Тільки він може грамотно скорегувати ваші дії.

3. Змінити склад їжі.

Щоб уповільнити прискорений обмін речовин і поправитися, не потрібно з’їдати величезні порції страв. Досить правильно збалансувати раціон з точки зору БЖУ.

Жир.

Не бійтеся включати в раціон якомога більше жирного, так як це невичерпне джерело калорій. Але при цьому намагайтеся вживати корисні жири, що містяться в м’ясі, рибі і маслах. А ось майонез, маргарин і трансжири в фастфудах-не найкращий варіант. Дієтологи радять додавати по 30-50 мл рослинного масла (кукурудзяної, оливкової, льняної) в будь-які страви: каші на сніданок, салат на обід, гарнір на вечерю. Причому віддавайте перевагу нерафінованим продуктам.

Білки.

А ось білкову їжу в раціоні слід обмежити: яйця, куряче філе, нежирну рибу, морепродукти, молоко. В них мало калорій (а вам треба їх якомога більше), і організм витрачає на їх перетравлення багато сил (а вам їх треба збирати). Тривале відчуття ситості, яке дає білок, не дасть вам зголодніти, а значить — кортизол не виробиться і обмін речовин не сповільниться. Але відмовлятися від цих продуктів зовсім не варто — просто обмежте їх кількість. 1 яйця і 1 склянки ряжанки в день буде достатньо.

Вуглевод.

Потрібно подружитися з швидкими вуглеводами, які зазвичай піддаються критиці з боку дієтологів. Людям, які мріють схуднути, вони протипоказані. Зате тим, кому потрібно уповільнити обмін речовин, — рекомендовані до вживання. До них відноситься той самий рафінований цукор і всіляка випічка, хлібобулочні вироби (з борошна вищого гатунку, зрозуміло). Секрет в тому, що їх структура включає всього пару молекул моносахаридів (тому вони і називаються простими). Організму нічого не варто засвоїти їх буквально за півгодини (і то це максимум). Причому він встигає їх моментально переробити в жир. Вживати швидкі вуглеводи потрібно з вечора: за ніч вони згорять і відкладуться в жировий прошарок.

Клітковина.

швидкий обмін речовин як набрати вага

Клітковиною, як і білками, теж краще не захоплюватися. Вона являє собою рослинні волокна, яких багато в сирих овочах, фруктах, борошні грубого помелу, твердих сортів пшениці. Це продукти, що лежать в основі дієт для тих, хто мріє схуднути. Ваша задача — зовсім інша. Клітковина занадто повільно перетравлюється, надовго забезпечує відчуття ситості і максимально розганяє метаболізм. Повністю відмовлятися від неї не варто (все-таки у фруктах і овочах багато вітамінів, без яких нікуди), але кількість споживаних продуктів, багатих нею, варто обмежити.

Список продуктів.

В якості шпаргалки — продукти, що уповільнюють обмін речовин:

білий хліб; жирне м’ясо: свинина, баранина, сало, качатина, гусятина; жирні сорти риб: зубатка, тріска, форель, скумбрія, горбуша, лосось, камбала; цукерки; лимонад; макаронні вироби; молочна продукція з високим відсотковим вмістом жирності; оливкової, кунжутне, соняшникова, лляна, кукурудзяна олії; горіхи: кедрові, волоські, кеш’ю; солодка випічка; вершкове масло; шоколад.

А ось від кави, цитрусових і спецій (особливо імбиру) доведеться відмовитися.

Завжди тримайте даний список перед очима, щоб правильно скласти раціон. Це-один з найвірніших способів уповільнити обмін речовин і нормалізувати вагу. Головне — вчасно зупинитися. Як тільки відчуєте, що маса тіла відповідає вашим параметрам (віком, зростання), меню знову потрібно переглянути і зробити його максимально збалансованим, наближеним до принципів правильного харчування.

4. Зайнятися спортом.

Уповільнення обміну речовин зазвичай пов’язують з підвищеною руховою активністю, працездатністю і фізичними навантаженнями. Тому багато хто вирішує дану проблему, обмеживши себе в цих сферах. Однак фахівці вважають такий підхід не зовсім вірним.

Поліпшити занадто худорляву фігуру можна, набравши хорошу м’язову масу. Але для цього доведеться зайнятися силовими тренуваннями, а ось від кардіонавантажень-відмовитися. Що потрібно включити в комплекс:

вправи з гантелями; підтягування на турніку; звичайну ходьбу (підійдуть неспішні півгодинні прогулянки вечорами).

5. Пропити курс спеціальних препаратів.

Ну і останній спосіб — знайти і пропити препарати для уповільнення обміну речовин. Методика дуже дієва і ефективна, але підтримувана далеко не всіма фахівцями з огляду на кілька небезпечних для здоров’я моментів.

По-перше, багато люди, у що б то не стало бажаючі поправитися, починають самостійно ковтати всілякі пігулки, переліки яких знаходяться в Мережі у відкритому доступі. Результат — остаточно порушений обмін речовин, інтоксикації, маса побічних ефектів і дві крайності — надмірна худорба або стрімкий набір ваги.

По-друге, будь-який медикаментозний препарат-це перш за все хімія і синтетика, вживати які небезпечно для здоров’я.

Тому настійна рекомендація: застосовувати будь-які таблетки для уповільнення обміну речовин необхідно строго з дозволу лікаря і під постійним його контролем. Самолікування в даному питанні категорично виключається, так як може привести до погіршення стану і абсолютно зворотним результатами.

До препаратів, що уповільнюють обмін речовин, відносяться:

таблетовані дріжджі; протеїн; Апілак — препарат для нарощування ваги; гормональні таблетки; залізовмісні препарати.

Але найефективнішими є антиметаболіти, до яких відносяться:

Азатіоприн; Азацитидин; Гемцитабін; Децитабин; Капецитабін; Кармофур; Кладрибин; Клофарабин; Меркаптопурин; Метотрексат; Неларабин; Пентостатин; Тегафур; Тіогуанін; Флоксуридин; Флударабин; Фопурин; Фторурацил; Цитарабін.

Індивідуальні особливості організму (спадковість і стан здоров’я), режим дня, складу їжі, рухова активність, продукти і таблетки, що уповільнюють метаболізм, — все це потрібно враховувати і застосовувати комплексно, якщо хочете вплинути на швидкість обміну речовин. Якщо загострити увагу лише на одному з цих аспектів вирішення проблеми, навряд чи вийде її усунути. Хімічні процеси, що відбуваються в організмі, дуже складні, тому потрібно заручитися підтримкою ендокринолога і рухатися до наміченої мети поступово, дрібними кроками.

Як змінити швидкість метаболізму.

Спробуємо розібратися, чи можна вплинути на швидкість метаболізму без шкоди для здоров’я.

Фактори, від яких залежить швидкість обміну речовин.

На метаболізм впливають статичні та динамічні фактори:

Статичні фактори (не коригуються)

Динамічні фактори (піддаються коригуванню)

Генетика співвідношення жирової і м’язової маси вік фізичні навантаження Стать психоемоційний стан тип статури раціон.

Ось і відповідь на питання, як вплинути на метаболізм. Ви не можете змінити вік або тип тіла. Але ви в змозі створити умови для розгону або уповільнення обміну речовин, правильно коригуючи фактори з правого стовпця.

Як прискорити метаболізм.

Частіше ходіть в сауну. Прогрівання сприяє прискоренню обмінних процесів і кровообігу, що покращує роботу всіх систем організму. Крім того, на спеці активується потовиділення, а з потім виводяться токсини і зайва рідина.

Увага! Якщо лазні немає, виручить контрастний душ. Він підвищує тонус шкіри, м’язів і судин, прискорює циркуляцію крові, зміцнює імунітет.

Частіше їжте. Коли організм довго не отримує калорій, він включає режим енергозбереження і уповільнює обмін речовин, щоб палива вистачило надовго. Перекушуйте кожні 2-3 год і вибирайте продукти, багаті білком. На засвоєння протеїну витрачається чимало енергії, яку тіло бере з жирових запасів.

Метаболічні процеси стимулює і звичайна вода, при цьому вона містить 0 ккал. Якщо чиста вода не приваблює, пийте зелений чай, заварений холодним способом. Холодне заварювання полягає в тому, що Ви заливаєте листя охолодженої кип’яченою водою, залишаєте на 4-6 год і отримуєте безкалорійний напій, багатий кофеїном. Кофеїн, до слова, також позитивно впливає на метаболізм.

Клітковина (харчові волокна) не дає енергії, оскільки організм людини не вміє її розщеплювати. Однак при її надходженні травна система починає посилено працювати, намагаючись переварити не перетравлюється — в результаті згоряють калорії.

Займіться спортом. Навіть в стані спокою м’язи споживають більше енергії, ніж жири. 1 кг м’язової тканини спалює 14 ккал в добу, 1 кг жирової тканини – в 7 разів менше. Нарощуйте м’язову масу, і ви подстегнете метаболізм.

Проводите інтервальні і силові тренування. Інтервальні прискорюють обмін речовин і, отже, спалюють калорії під час навантаження і підтримують високий темп обміну речовин протягом 8 год після занять. Силові ще корисніше: їх інерції вистачає на 39 ч.

Увага! Врахуйте: розігнати метаболізм за допомогою бігу або плавання – половина справи. Треба знайти в собі сили не накидатися на їжу відразу після тренування, адже на тлі прискореного метаболізму неминуче з’являється звірячий апетит. Якщо піддатися почуттю голоду, разом з м’язами буде рости жир.

Як уповільнити метаболізм.

У світі багато людей, яким необхідно постійно підтримувати метаболізм на високому рівні, щоб залишатися у формі. Але є і ті, кому, навпаки, треба уповільнити обмінні реакції. В іншому випадку вони не можуть набрати масу.

Приборкати метаболізм не так просто. Зазвичай уповільнення обміну речовин досягають способами, прямо протилежними тим, які використовуються для його розгону:

Менше спорту, менше активності. Акцент на калорійну вуглеводну їжу з мінімумом білків. Втім, іноді пропонують посидіти на агресивній низькокалорійній дієті. На брак поживних речовин організм відповідає уповільненням метаболічних реакцій. Обмежене вживання води і клітковини. Невеликий дефіцит сну. При недосипу всі процеси в організмі протікають повільніше.

Важливо пам’ятати: таке харчування і спосіб життя негативно позначаються на здоров’ї, особливо якщо вже є захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Не експериментуйте, не намагайтеся самостійно вплинути на метаболізм, сповільнюючи його низькою активністю, газованою водою і фаст-фудом.

LiveInternet LiveInternet.

швидкий обмін речовин як набрати вага

— Цитатник.

Розміри: XS-S (M)L (XL). Вам буде потрібно: пряжа Novita Isoveli (75% шерсть, 25% стать.

Вибір філейної в’язки для кардигани з бавовни-чудове рішення, в результаті чого ефф.

Довгий кардиган – це універсальна річ в гардеробі, а якщо підібрати колір пряжі, ураховуючи.

Зайва на перший погляд яскравість кардигана, який із застебнутими поличками виглядає як пончо.

— Рубрика.

СУМКИ, ГАМАНЦІ (93) в’язані, плетені (42) зшиті, клаптеві (34) шкіра (8) інші матеріали і техніки (7) БАТІК, РОЗПИС (42) ГОЛОВНІ УБОРИ (34) в’язані (48) зшиті (13) різні матеріали (12) пов’язки (3) ВЗУТТЯ (10) (0) ПАПЕРОВЕ ЗАДОВОЛЕННЯ (80) картонаж (32) скрапбукінг (29) газета (23) БУТИ КРАСИВОЮ ПРОСТО (97) ВИШИВКА (274) В’ЯЗАННЯ (1078) аксесуари (49) шалі, накидки, пончо (46) шарфи, бактусы (38) сумочки (11) шапки, головні убори (7) дитяче (31) купальники (33) чоловіче (29) пальто, костюми, плаття (215) плечові вироби (342) поясні вироби (51) візерунки, техніки (313) ДЕКУПАЖ (121) ЗДОРОВ’Я (141) ІНТЕР’ЄР. РЕМОНТ І ДИЗАЙН (226) меблі (44) ванна кімната/туалет (12) мозаїка (27) світильники (21) КІМНАТНИЙ САД (126) корисні приспособы (13) екзоти (10) однорічники для балкона (9) ягоди (8) орхідеї (8) зелень і прянощі на вікні (7) овочі на балконі і вікні (6) КУЛІНАРІЯ (608) страви з рибки (40) торти, тістечка (40) м’ясні страви (25) хлібець (19) З курочки та ін. птиці (17) овочеві (13) коржі, оладки, млинці (12) бобові та крупи (11) швидкі пироги (10) супи (5) винокурня (67) випічка (37) заготовки (86) ліпне і рулети (19) салати і закуски (75) солодощі-мордасті (65) соуси, приправи, посипання, намазки (26) чайні радості (24) ЛІПЛЕННЯ (132) гіпс, інші маси (27) полімерна глина (62) приспособы (19) холодний фарфор (24) КЛАПТЕВА, КВИЛТЫ, ПЕЧВОРК (74) УЛЮБЛЕНА ДАЧА (127) МАКРАМЕ, ПЛЕТІННЯ (38) ХУТРА (36) МІНІАТЮРА (23) МОДА І ГАРДЕРОБ (51) деталі (38) образи (21) колір (19) напрями та стилі (17) колекції (12) дизайнери, особистості (6) НІ ПРО ЩО. Правда життя (66) переробки, КАСТОМАЙЗИНГ (63) Подарунки, сувеніри (86) кравчиня ЯНІХА (193) бельишко і іже. (23) верхній одяг (12) іграшки (25) обуффка та аксесуари (10) поясні вироби (21) прості викрійки (55) трансформери (14) шиття: приспособы, техніки, поради (43) РОЗВАГИ І ЦІКАВИНКИ (77) ТЕКСТИЛЬ ДЛЯ ЗАТИШКУ (161) ПРИКРАСИ І БІЖУ (різне) (164) бісер і намистини (89) дріт і метал (16) ФЕЛТІНГ (20) ФОТОГРАФІЯ (19) ЗБЕРІГАННЯ, ПОРЯДОК, ЧИСТОТА (106) КВІТИ своїми руками (96) Шаблони, ескізи, орнаменти, принти (37) Я хвастушка (8) ЯВКИ, ПАРОЛІ (87)

— Фотоальбом.

— Мітка.

— Посилання.

— Музика.

— Пошук по щоденнику.

— Підписка по e-mail.

— Інтерес.

— Друзі.

— Постійні читачі.

— Товариство.

— Статистика.

Детально про обмін речовин.

швидкий обмін речовин як набрати вага

Субота, 30 Травня 2015 р. 08:09 + в цитатник.

Як поліпшити обмін речовин і схуднути без дієт-3.

Ми всі чули про те, що можливо прискорити обмінні процеси організму – в століття поголовного схуднення, про це говорять часто-густо пишуть всі друковані видання і публікують інтернет-сайти. На цьому тлі зовсім загубилися ті, до речі, багато хто, навпаки, прагне сповільнити обмін речовин у власному організмі, шукає способи, як набрати вагу.

Люди, насправді, борються не тільки із зайвими кілограмами, але і з недоліком їх кількості. Як набрати вагу худим, як швидко набрати вагу – ті питання, які неможливо ігнорувати, розмовляючи про нормалізації обміну речовин в організмі.

Нескладні рекомендації допоможуть уповільнити метаболізм, однак дієві вони будуть тільки в тих випадках, коли причина не вимагає обов’язкового лікарського втручання. Адже природа прискореного обміну речовин часто пов’язана з підвищеною функцією щитовидної залози і вимагає обов’язкового медикаментозного лікування.

Якщо це не про Вас, дотримуючись нижчеописаних порад, і Ви дуже скоро одужаєте – і в прямому і в переносному сенсі. Втім, відвідати доктора і порадитися з ним в будь-якому випадку зайвим не буде :о).

Швидкий обмін речовин: причина швидкого старіння?

Кажучи про обмін речовин, ми зазвичай маємо на увазі кількість енергії (калорій), яке щодня спалює організм, щоб забезпечити нормальну роботу всіх органів. Більшість людей вважає, що чим швидше працює їхній обмін речовин, тим краще, оскільки це означає, що спалюється більше калорій, і ви худнете або, або, якщо вага вас влаштовує, не набрати зайві кілограми. Людям, у яких обмін речовин сповільнений, автоматично пророкують ожиріння, тим більше, що середовище, в якому ми сьогодні живемо, цьому дуже сприяє. Однак у швидкого обміну речовин є не надто привабливі оборотні сторони; крім того, висока швидкість метаболізму зовсім не є гарантією успішного схуднення.

Люди з дуже швидким обміном речовин зазвичай не можуть поправитися, так як все, що вони з’їдають, перетравлюється перш, ніж встигає відкластися у вигляді підшкірного жиру. Кому-то швидкий обмін речовин може здатися справжнім подарунком природи, що захищає від поширеної сьогодні проблеми зайвої ваги. Але деякі люди дійсно занадто худі (це далеко не завжди небезпечно для здоров’я, але має значення з точки зору зовнішньої привабливості), і високий рівень метаболізму заважає їм це виправити.

Причина.

Як правило, причини швидкого обміну речовин криються в генетиці людини. Зазвичай люди з дуже високим рівнем метаболізму відносяться до ектоморфного типу статури: у них мало підшкірного жиру, а нарощування м’язової тканини відбувається повільно. Часто у ектоморфов вузькі плечі, довгі кінцівки і досить короткий тулуб.

У деяких випадках обмін речовин прискорений через гіпертиреозу — захворювання щитовидної залози, серед симптомів якого — швидке зниження ваги і збільшена частота серцевих скорочень.

Всім, у кого є постійні проблеми зі збільшенням ваги, рекомендується перевірити щитовидну залозу.

Іноді обмінні процеси можуть прискорюватися через куріння або впливу сильного стресу. У таких випадках бажаючим збільшити вагу слід кинути палити і освоїти техніки, що дозволяють контролювати рівень стресу. Якщо це не допомагає, ймовірно, швидкість обміну речовин у людини більше залежить від генетики, ніж від зовнішніх факторів, а змінити вроджені особливості вкрай важко.

Для уповільнення метаболізму таким людям можна порадити збільшити споживання смаженої їжі, хлібобулочних виробів та інших продуктів, багатих вуглеводами. Однак якщо почати ними зловживати, є ризик завдати серйозної шкоди здоров’ю, тому перш ніж міняти свій режим харчування, варто проконсультуватися з фахівцем.

Токсичні побічні продукти обміну речовин і біологічне старіння.

У нормальних хімічних реакцій, які щодня протікають в людському організмі, є побічні продукти. Зокрема, при виробленні енергії в клітинах утворюються реактивні форми кисню, які можуть руйнувати ДНК, білки та жири. Вони можуть завдати шкоди навіть незважаючи на те, що у нас є таке природне засіб захисту, як антиоксиданти — особливо якщо ми не отримуємо достатньо антиоксидантів разом з їжею. Окислювальні пошкодження прискорюють процеси старіння.

Під старінням тут мається на увазі біологічне старіння — прогресивне зниження ефективності фізіологічних функцій організму. Це призводить до пошкодження тканин і органів, збільшує ризик хронічних захворювань і смерті.

Чому людський організм старіє? На це впливають багато факторів. Один з них-окислювальні пошкодження, про які ми вже згадали. Інший фактор — саме життя, яка поступово зношує клітинні механізми, так що чим швидше працює організм, тим швидше він зношується.

Останнім часом вчені почали приходити до висновку, що повільний обмін речовин дозволяє збільшити тривалість життя. Цей висновок підтверджується все новими дослідженнями.

Як можна контролювати обмін речовин?

Швидкість обміну речовин багато в чому визначається спадковістю, але кількість споживаних калорій також робить свій вплив. Зменшення кількості споживаних калорій і негативний баланс енергії сприяють зниженню швидкості обміну речовин, в той час як переїдання її значно підвищує.

В ході дослідів над тваринами було помічено, що зниження кількості вживаних калорій збільшує тривалість життя приблизно у 60% тварин. Крім того, було встановлено, що вживання оптимальної кількості мікронутрієнтів зменшує потребу в калоріях, а також знижує температуру тіла та кількість білих кров’яних тілець.

Фізичні навантаження, хоча і збільшують витрату калорій, не прискорюють обмін речовин. Так що вони цілком безпечні в плані впливу на швидкість метаболізму, а для підтримки хорошого стану здоров’я і зовсім абсолютно необхідні.

Якщо ви вирішите, що вам потрібно уповільнити свій обмін речовин, міняйте режим харчування і спосіб життя в цілому поступово. Абсолютно не Необхідно і навіть шкідливо відразу різко обмежувати свій раціон. Потрібно прагнути до того, щоб вживати якомога більше поживних речовин — тоді почуття голоду буде рідко турбувати вас і ви зможете вживати менше калорій, не відчуваючи, що йдете на якісь жертви.

Ліки і швидкість обміну речовин.

Гормональні препарати.

Обмін речовин контролюють багато гормонів і нейротрансмітери. Ви можете змінювати швидкість обміну речовин, змінюючи кількість цих речовин в організмі. Особливо сильно впливають на метаболізм гормони щитовидної залози. Чим вище рівень цих гормонів (трийодтироніну і тироксину), тим швидше здійснюються обмінні процеси. Щоб знизити рівень гормонів щитовидної залози і — заодно — метаболізму, лікар може призначити прийом таких препаратів, як метимазол або пропілтіоурацил. Вони зменшують активність щитовидної залози і, як наслідок, рівень метаболізму поступово знижується.

Бета-блокатори для адреналіну.

Адреналін збільшує швидкість обміну речовин, а його надлишок може стати причиною надмірної збудливості. Бета-блокатори, наприклад, пропранолол, можуть контролювати вплив адреналіну. Препарати цього типу не обов’язково знизять кількість адреналіну, що виробляється організмом; вони можуть знизити його ефективність, за рахунок чого метаболізм сповільниться.

Кортизол — це ще один гормон, який може як прискорювати метаболізм, так і сповільнювати його, приводячи до збільшення ваги. Хоча короткочасне підвищення рівня кортизолу збільшує швидкість метаболізму і забезпечує головний мозок великою кількістю енергії, постійно підвищений рівень цього гормону стимулює відкладення жиру, особливо на талії. Аміноглютетимід може знизити рівень кортизолу, але у цього препарату можуть бути серйозні побічні ефекти.

Не займайтеся самолікуванням.

Препарати, про які говорилося вище, можна купити тільки за рецептом. Їх призначають для лікування захворювань, що викликають уповільнення або прискорення обміну речовин, а не для схуднення або збільшення ваги. Якщо вам призначили будь-якої з цих медикаментів, приймайте його відповідно до інструкцій лікаря, і ні в якому разі не намагайтеся збільшувати дозу, щоб посилити вплив метаболізм.

Надмірне зниження рівня кортизолу особливо небезпечно, і може призвести до смерті пацієнта.

Чотири види продуктів, які уповільнюють обмін речовин.

Рафіновані вуглеводи.

Такі продукти, як білий хліб, рис і макарони легко розщеплюються в організмі, тому що після обробки в них залишилися тільки прості вуглеводи. Це означає, що організму не доведеться докладати особливих зусиль, щоб переварити таку їжу, і обмін речовин буде працювати повільно. Оскільки рафіновані вуглеводи все одно не містять великої кількості корисних речовин, від них краще відмовитися на користь цільнозернового хліба і макаронів, і коричневого рису. Переробити такі продукти значно складніше, і організму доведеться прискорити обмінні процеси.

Цукор швидко підвищує рівень глюкози в крові, і також швидко абсорбується. І те, і інше сприяє уповільненню обміну речовин. Краще всього повністю відмовитися від традиційних солодощів, але навіть ви просто скоротіть їх споживання, і будете лише зрідка балувати себе слабкостями, це допоможе набагато ефективніше контролювати свою вагу.

Замість цукерок, шоколаду і морозива їжте свіжі фрукти або сухофрукти — вони вгамують тягу до солодкого, і допоможуть уникнути різких коливань рівня цукру в крові.

Жирні продукти.

Продукти, що містять багато жирів, можуть легко уповільнити обмін речовин. Справа не в тому, що жири перетравлюються занадто легко; їх надлишок в їжі створює ситуацію, в якій організм деякий час не може вирішити, що робити надійшли жирами. Метаболізм сповільнюється, і організм починає відкладати запаси жиру на майбутнє.

Результатом є не тільки знижений рівень метаболізму, але і збільшення кількості підніжного жиру. Тому рекомендується уникати смаженої їжі і фастфуду, а замість цього частіше їсти рибу, відварене або запечене нежирне м’ясо, і десерти з мінімальним вмістом жиру.

Продукти, що містять пестициди.

швидкий обмін речовин як набрати вага

Згідно отриманим нещодавно науковими даними, причиною повільного обміну речовин можуть бути містять в деяких овочах і фруктах пестициди, які можуть гальмувати процес спалювання жиру. Деякі пестициди навіть стимулюють збільшення ваги. Щоб уникнути таких проблем, при можливості купуйте органічні фрукти і овочі. Неорганічні слід дуже ретельно мити, і перед вживанням очищати від шкірки. Ці заходи не зможуть повністю захистити вас від пестицидів, але вони значно зменшать їх вплив.

Як нормалізувати обмін речовин.

Сучасний спосіб життя, сучасні звички харчування і дієти, розроблені давним-давно, призводять до того, що обмін речовин не справляється зі своїми завданнями, але ви цілком можете це виправити. Мова не про те, щоб нормалізувати обмін речовин на короткий термін, а дійсно відновити його і примусити працювати так, як він повинен працювати.

Що таке інсулін та інсулінорезистентність.

Як відомо, інсулін — це гормон, який контролює процеси, в ході яких організм переробляє і використовує вуглеводи. Він або «годує» вуглеводами м’язи, або відкладає їх про запас у вигляді жиру.

На жаль, людина вніс не найкращі зміни в роботу цієї системи. У старі добрі часи, наприклад, хліб і печиво часто готували, додаючи борошно, висівки, а їли, коли вони були твердими як сухарі. Така їжа перетравлюється повільно, і також повільно в організмі виробляється інсулін.

Зараз зерна розмелюють в борошно, настільки дрібну, що вона може надовго повиснути в повітрі — закони фізики на неї діють, тільки не відразу. З цієї муки роблять булки, хліб і тисячі різних хрустких закусок, які під тиском зубів практично розпадаються на атоми. Багато з них навіть не треба жувати-слина може за секунди перетворити їх в рідину,яка і потрапить в травний тракт. Через це цукор дуже швидко потрапляє в кров і організму доводиться різко збільшувати вироблення інсуліну, щоб впоратися з цим самим цукром.

Регулярні викиди інсуліну у великих кількостях викликають стан, який називається інсулінорезистентність . Клітини, які в нормі реагують на сигнали інсуліну, стають несприйнятливі до них.

Підшлунковій залозі, яка виробляє інсулін, доводиться підвищувати голос» все більше і більше, щоб клітини відреагували, і вона виробляє все більше інсуліну.

Далі, все це якось призводить до того, що інсулін перевищує планку, тобто його рівень в крові стає вище нормального. В результаті цього рівень цукру в крові тимчасово знижується, про що мозок негайно отримує сигнал, який він трактує як «час поїсти». Якщо мозок отримує сигнал багато разів, розвивається гіперінсулінемія, тобто організм буде постійно виробляти більше інсуліну, ніж йому необхідно. Це стан пов’язаний з підвищеним рівнем холестерину, млявістю, тривожністю, хворобами серця, цироз, порушеннями роботи нирок, депресією, пригніченим імунітетом і, нарешті, з великою кількістю жирових відкладень на тілі. Коротше кажучи, високий рівень інсуліну руйнує ваше здоров’я заодно з обміном речовин.

Чи є у вас інсулінорезистентність?

Ви відчуваєте сонливість, перекусивши чимось вуглеводним за пару годин до обіду? А часто буває, що незабаром після обіду вас нестримно тягне з’їсти що-небудь солодке? Якщо так, то велика ймовірність, що у вас вже є інсулінорезистентність. Ця ймовірність ще більше, якщо у вас є зайвий жир, а показання ваг Вас вже лякають, хоча ви стежите за харчуванням і більш-менш регулярно займаєтеся спортом.

Що робити? Звичайно ж, контролювати кількість і якість споживаних вуглеводів. Просто виключивши з раціону рафіновані вуглеводи (це ті самі закуски, які розпадаються на атоми, шоколадні батончики і багато іншого з того, що продається в барвистих шурхотить упаковках) і крохмалі (наприклад, білий хліб і паста), ви, швидше за все, почнете втрачати зайвий жир.

Обмежуючи кількість вуглеводів в раціоні, не впадайте в крайності: для нормальної роботи мозку і м’язів людини щодня потрібно вживати по 2 грами вуглеводів на 1 кілограм ваги свого тіла.

Низьковуглеводні дієти, такі як дієта Аткінса, безумовно, допоможуть вам швидко схуднути. Неодмінно скуштуйте їх, якщо хочете на 2-4 тижні обзавестися слабкістю в мишах і туманом в голові. Всім іншим повна відмова від вуглеводів не рекомендований.

До речі, низьковуглеводні дієти, крім перерахованого, призводять до різких змін настрою (навіть у чоловіків, а у жінок…), сильним приступів голоду і зменшення м’язової маси.

А зменшення м’язовою масою неминуче уповільнює обмін речовин. Що в підсумку? Коли ви поступово виходите з такої дієти і, як годиться, продовжуючи вживати мало калорій, починаєте дозволяти собі по кілька грамів вуглеводів на день, зайві кілограми і жир можуть з’явитися практично з нізвідки. Про нормальному обміні речовин при такій дієті не може бути й мови.

Довго обходитися без вуглеводів просто нереально. А ми вже з’ясували, що організм за таке обмеження помститься вельми жорстоко, і буде правий. Тому, що нам потрібно для нормалізації обміну речовин, так це контроль над споживанням вуглеводів.

Як контролювати рівень інсуліну.

Рівень інсуліну змінюється в перебігу дня і тому в різний час організм по-різному переробляє глюкозу. Наприклад, ввечері організм перетравлює її так погано , що не набагато краще це відбувається при діабеті 2 типу! Так що звичка є вуглеводи на ніч майже напевно забезпечить вам зайву вагу, навіть якщо у вас немає особливих проблем з обміном речовин.

До речі, з тієї причини не найкраща ідея — є жирну їжу в першій половині дня. У цей час активно виробляється інсулін, і значить, саме час є вуглеводи. Висновок: жири і вуглеводи — не найкраще поєднання. З точки зору інсуліну жир є прекрасним будівельним матеріалом — він з успіхом «вибудовує» з жиру все те, від чого ви довго і не завжди успішно позбавляєтеся. А між тим, якщо вживати жири ввечері, організм переробить їх в енергію.

Отже, обов’язково їжте вуглеводну їжу на сніданок і другий сніданок, а жирну залишайте на вечір.

Жир? На вечір? А може, взагалі від нього відмовитися-навіщо він потрібен, врешті-решт? Він потрібен. Природа взагалі не дала нам нічого зайвого. Без жирів не може бути повноцінного харчування та нормального обміну речовин — так само, як і без представників всіх інших харчових груп. Корисні жири, наприклад ті, що містяться в рибі, оливковій олії, горіхах і насінні льону, якраз допомагають спалювати жирові відкладення. Саме так — жир допомагає позбавлятися від жиру.

Крім того, жири зменшують інсулінорезистентність, запобігають захворюванням серця і сприяють більш ефективній роботі імунної системи.

Наскільки важливі білки?

«Дуже важливі!»- вірна, хоча і недостатньо виразна відповідь на це питання. Ми розповіли, коли краще їсти вуглеводи, коли-жири, а як же білки? Так ось, білки рекомендується їсти з кожним прийомом їжі.

Навіть в невеликій кількості вони прискорюють обмін речовин і сприяють зростанню м’язової маси.

Крім того, організм витрачає на їх переробку більше енергії, ніж на те, що переварити вуглеводи або жири, а значить, ви не скоро відчуєте бажання знову перекусити.

Велика десятка.

Це 10 універсальних способів для нормалізації обміну речовин. Цих правил варто дотримуватися і тим, у кого поки немає ніяких проблем з метаболізмом.

Не дозволяйте собі голодувати. Не залишайтеся без їжі довше, ніж 2-3 години поспіль (за винятком часу сну, звичайно). Прийом їжі після 5-6 годин голодування призведе до викиду великої кількості інсуліну, а в результаті, як ви вже знаєте, все з’їдене відкладеться де-небудь у вигляді жиру. Краще всього їсти маленькими порціями через кожні три години — ніякого стресу для організму і ніякої необхідності відкладати зайвий жир. Відмовтеся від усіх цих калорійних закусок, багатих простими вуглеводами — до них відноситься така смакота, як печиво, булочки, цукерки, шоколадні батончики, чіпси і багато іншого. Це шкідливо — і вам вже відомо, чому. Поєднуйте продукти з різних харчових груп. Не їжте, скажімо, на сніданок тільки вуглеводи, на обід тільки білки і так далі. Поєднувати білки з жирами і вуглеводи з білками можна і потрібно. Якщо ви хочете наростити м’язову масу, можете їсти вуглеводи відразу після тренувань , незалежно від часу доби. «Відразу» потрібно розуміти буквально — поки обмінні процеси після навантаження працюють в повну силу, вуглеводи підуть на будівництво м’язової тканини. Як тільки процеси сповільняться, вуглеводи почнуть відкладатися у вигляді жиру. Їжте корисні жири. Деякі жири дуже корисні. Вони містяться, наприклад, в рибі, авокадо і горіхах. Складіть свій раціон так, щоб щодня отримувати не менше 30 г цих жирів. Контролюйте порції. Не треба фанатично рахувати кожну калорію, проте знати, скільки калорій ви їсте кожен день, безумовно, важливо. Крім того, стежте за тим, щоб у вашій їжі містилася достатня кількість вітамінів і поживних речовин. Їжте овочі та фрукти. Те, що вони корисні, відомо кожному, але нерідко про це все ж доводиться нагадувати, так як все чомусь забувають те, що вселяли їм з дитинства. Включити в раціон овочі — найпростіший спосіб нормалізувати обмін речовин і забезпечити себе багатьма важливими вітамінами і мінералами. Ведіть щоденник харчування. Це особливо важливо, коли ви худнете. Можна записувати туди не тільки те, що і скільки ви їсте, але і свої емоції з цього приводу. Якщо ви один раз напишіть, як мучилися почуттям провини, з’ївши половину піци за компанію з подругою, можливо, ви подумаєте двічі, перш ніж зробити це ще раз. Фізичні навантаження. Поліпшення обміну речовин знаходиться в прямій залежності від фізичної активності. Бігайте, їздите на велосипеді, плавайте, грайте в футбол, ходите на групові заняття в спортзал-робіть, що Вам подобається, головне, щоб ви займалися регулярно. Це допомагає нормалізувати обмін речовин, покращує опірність організму хворобам і просто підвищує настрій. Рекомендується проводити водні теплові процедури — відвідувати російську лазню і фінську сауну . Справа в тому, що під впливом пари відбувається розширення кровоносних судин, кров активніше приливає до тканин, що в рази, покращує їх живлення і виведення токсичних продуктів обміну з організму, прискорюючи обмін речовин. Проводити такі процедури можна не частіше одного разу на тиждень. Відмінним засобом поліпшення обміну речовин є контрастний душ. Їм потрібно закінчувати гігієнічні процедури під душем щоранку — чергувати гарячий і холодний душ, закінчуючи холодним. Благотворний вплив цієї процедури полягає в тому, що це «підстьобуючи» центральну нервову систему, одночасно стимулює і обмін речовин.

Отже, поліпшення обміну речовин успішно пройде на тлі використання в раціоні харчування речовин, прискорюють обмінні процеси. Зокрема це білки: нежирне м’ясо, морепродукти, нежирна риба, знежирені молочні продукти. Що стосується жирів – це рослинні жири і риб’ячий жир. Корисні вуглеводи – це овочі, фрукти, особливо цитрусові і ананаси, хліб грубого помелу, каші. Прискорюють обмін речовин також спеції і природні стимулятори, такі, наприклад, як чай, кава, шоколад. Слід також пити більше рідини, віддаючи перевагу холодній воді.

Якщо дотримуватися цих досить простих правил, ваш обмін речовин буде нормально працювати і сьогодні, і завтра, і через місяць, і протягом усього Вашого життя.

Медикаменти для нормалізації обміну речовин.

Від рівня метаболізму людини залежить те, наскільки ефективно його організм переробляє щодня споживані продукти. Генетика, спосіб життя, особливості харчування, стан здоров’я впливають на швидкість обмінних процесів. Існують медикаменти, здатні прискорити обмін речовин і, хоча вони можуть викликати серйозні побічні ефекти, в деяких випадках такі необхідні ліки.

При деяких захворюваннях людям дуже важко підтримувати оптимальну вагу, навіть незважаючи на правильне харчування і регулярні заняття спортом. Іноді зайва вага може являти собою серйозну загрозу для здоров’я.

Медикаменти, що нормалізують обмін речовин, призначаються, коли знизити вагу іншими засобами не вдається.

В даний час офіційно схвалені два таких препарату — Меридиа і Ксенікал ( див. Препарат «Ксенікал» для схуднення ). Обидва продаються тільки за рецептом, і коштують досить дорого. Серед можливих побічних ефектів Меридії-головні болі, сухість у роті, запор, безсоння і підвищеної артеріальний тиск. Ксенікал може викликати такі побічні ефекти, як здуття живота, болі в животі, пронос і часті позиви до дефекації.

LipoRidAM — харчова добавка, що містить речовину під назвою гуггулстерон, яке, вважається, має здатність стимулювати роботу щитовидної залози. Підвищення рівня тиреоїдних гормонів в крові також збільшує швидкість обмінних процесів. Інші компоненти цього препарату регулюють метаболізм амінокислот. Однак в ньому не міститься речовин, що пригнічують апетит або стимулюючих спалювання жирів, що обмежує його ефективність.

Advantra-Z — ще один засіб, що нормалізує обмін речовин. Його активним компонентом є синефрин, які прискорює спалювання жирів в організмі. Advantra-Z може викликати такі побічні ефекти, як здуття живота і запор.

Необхідно мати на увазі, що ефект цих препаратів триває, поки ви їх приймаєте. Коли їх прийом припиняється, швидкість обміну речовин стає колишньою, тому, перш за все, необхідно лікувати захворювання, які уповільнюють метаболізм. Довготривале застосування препаратів для нормалізації обміну речовин може завдати серйозної шкоди здоров’ю.

Уповільнений обмін речовин: як худнуть ускладнюють собі завдання.

Не потрібно бути вченим, щоб знати, що обмін речовин з віком сповільнюється. Однак фахівці з питань харчування все одно продовжують дослідження в цій області — і приходять до нових цікавих результатів.

Жінки старше 25 років набирають в середньому 650 г на рік. Здається, небагато, але до 40 років сума набраних кілограмів стає дуже помітна оку. Звичайно, дами хочуть позбутися зайвого. Вони займаються спортом, сидять на дієтах і часто дивуються: чому при тому, що калорій вони стали вживати менше, вага не знижується, а іноді вперто продовжує підвищуватися? Справа в тому, що худнути треба з розумом. У гонитві за ідеальними формами ми робимо помилки, які призводять до уповільнення обміну речовин.

Які це помилки?

Ви недостатньо їсте.

Щоб схуднути, звичайно, треба зменшити кількість споживаних калорій, але не менш важливо не перестаратися. Якщо ви будете споживати менше 1200 кілокалорій в день ( стільки, в середньому, потрібно жінці для нормальної роботи базових біологічних функцій), обмін речовин у вашому організмі сильно сповільниться . Більш того, при тривалому обмеженні харчування він почне розщеплювати м’язову тканину, щоб отримати відсутню енергію.

Запам’ятайте! У скорить метаболізм не можна голодуючи, і виснажуючи себе низькокалорійними дієтами.

Ви рідко їсте.

Для поліпшення обміну речовин необхідно керуватися принципом дробового харчування. p >

Дієтологи наполягають на тому, що харчування обов’язково має частим, але малими порціями. Збільшуючи прийоми їжі, Ви зменшуєте її обсяг, що дозволить Вам виробити звичку не переїдати. Шлунок при цьому не розтягується, як при вживанні великих обсягів їжі, а, навпаки, зменшується, що, безперечно, дає лише переваги.

Запам’ятайте: для шлунка нормою є їжа, об’ємом грам 200, можливо 250, якщо ви володарка баскетболістського зростання.

Потрібно їсти часто і невеликими порціями, щоб не відчувати почуття голоду.

Наприклад, якщо ви будете їсти через кожні 3-4 години, вам буде легше терпіти обмеження, а організм не встигне злякатися, що його раптом перестали годувати.

Ви уникаєте кофеїну.

Кофеїн є симулятором центральної нервової системи і е жедневное вживання кави може збільшити швидкість обміну речовин на 5-8% , а це означає, що ваш організм буде спалювати додатково від 98 до 174 кілокалорій щодня.

Зверніть увагу! Вважається, що невелика кількість кави стимулює обмін речовин, однак, трохи збільшивши денну дозу, Ви досягнете абсолютно протилежного ефекту.

Чай, до речі, діє ще ефективніше, прискорюючи метаболізм на цілих 12%. Дослідники припускають,що це відбувається завдяки антиоксиданту катехіну, що міститься в чаї.

Ви вживаєте білі вуглеводи.

Макарони, білий рис, різна випічка відносяться до білих вуглеводів, які не дають вашому організму нічого, крім безлічі калорій.

Замість цього їжте цільнозерновий хліб і пасту, а також овочі і фрукти, без яких важко уявити здорову дієту. Клітковина, яка є в них, прискорює процес спалювання жирів. В трьох порціях овочів і фруктів міститься 25 г клітковини — це добова норма , необхідна для ефективної роботи обмінних процесів.

Ви п’єте воду кімнатної температури.

Процеси обміну речовин відбуваються саме у водному середовищі, тому вживання рідини тільки сприяє прискоренню цих процесів і схудненню в підсумку. Вода допомагає видаляти з організму відходи, і регулює процес травлення. Мале споживання води, може стати головною причиною накопичення шлаків в організмі.

На добу вживати рідини потрібно в загальному обсязі не менше 2-х літрів. Сюди входить і сама вода і всілякі чаї, свіжовичавлені соки, рідкі супи — все це прискорює обмінні процеси.

Вчені виявили, що, випиваючи 6 склянок холодної води в день , ви змушуєте свій організм спалювати щодня по 50 кілокалорій, які йдуть тільки на те, щоб нагріти воду до температури тіла.

У вашій їжі містяться пестициди.

швидкий обмін речовин як набрати вага

Хлорорганічні сполуки, які містяться в пестицидах і накопичуються в жирових клітинах, значно уповільнюють обмін речовин. Ймовірно, це пов’язано з тим, що токсини перешкоджають нормальному спалюванню калорій.

Деякі вчені вважають, хімічні компоненти пестицидів можуть провокувати набір зайвої ваги. Тому при можливості завжди купуйте органічні овочі та фрукти.

У вашому раціоні не вистачає білків.

Білки потрібні нам кожен день, в числі іншого, для підтримки життєвого тонусу і зростання м’язової тканини. Щоб отримати необхідну порцію білка, з’їдайте з кожним прийомом їжі, наприклад, 100 г пісного м’яса, 2 столові ложки горіхів, 230 г нежирного йогурту.

Вам не вистачає заліза.

При уповільненому обміні речовин особливо важливо включати в раціон якомога більше їжі, багатої залізом. Ця речовина доставляє кисень в клітини м’язової тканини, яка є одним з найбільших споживачів енергії в усьому організмі.

До менопаузи жінки втрачають залізо кожен місяць, і якщо регулярно не поповнювати його запаси, незабаром можна відчути на собі такі ознаки нестачі заліза, як занепад сил і уповільнений обмін речовин.

Багатими джерелами заліза є пісне м’ясо, зернові каші, шпинат і яблука.

Вам не вистачає цього важливого вітаміну D.

Вітамін D вкрай важливий для нормального розвитку м’язової тканини. На жаль, його дефіцит відчувають багато людей, так як вони часто забувають включати в свій раціон рибу.

Їжте жирну морську рибу , щоб, крім вітаміну D отримувати дуже важливі для здоров’я жирні кислоти омега-3 . Вітамін D також є в креветках, тофу, зелені і яйцях.

Ви випиваєте зайве.

Другий коктейль на вечірці — зайвий. При вживанні спиртних напоїв ваш організм спалює набагато менше жиру, ніж зазвичай, так як використовує алкоголь як джерела енергії.

Ви їсте занадто мало молочних продуктів.

Дефіцит кальцію , який особливо часто зустрічається у жінок, є однією з основних причин уповільненої обміну речовин. Завдяки кальцію, який міститься в молочних продуктах, зменшується абсорбція жиру організмом.

Цікаво, що харчові добавки з кальцієм не мають такого ефекту.

Підвищена стомлюваність.

При уповільненому обміні речовин організм не витягує з їжі достатньо енергії, що викликає підвищену стомлюваність, загальне відчуття слабкості, зниження статевого потягу, проблеми з пам’яттю, і ослаблення мотивації . Якщо причиною уповільнення метаболізму є тяжка форма гіпотиреозу, у пацієнта може початися депресія.

Стан шкіри і волосся.

Ознаками повільного метаболізму часто є сухе, жорстке волосся і випадання волосся.

Шкіра також стає сухою, іноді-грубою і блідою. Ці симптоми також можуть вказувати на дефіцит поживних речовин в організмі.

Травлення.

Кислотний рефлюкс, запор і здуття живота — поширені ознаки уповільненого обміну речовин.

Щоб полегшити ці симптоми, їжте більше продуктів, багатих клітковиною — таких, як бобові, цільнозерновий хліб, фрукти, овочі і ягоди.

Непереносимість холоду.

З-за поганої циркуляції крові люди з повільним метаболізмом стають дуже чутливими до холоду . Навіть при нейтральній кімнатній температурі їм може бути важко зігрітися, вони часто скаржаться на озноб, і, з точки зору стороннього спостерігача, занадто тепло надягають.

Регулярні заняття спортом зазвичай помітно покращують кровообіг. Якщо це не допоможе, зверніться до лікаря.

М’язові болі.

М’язові болі і судоми-поширений симптом уповільненого обміну речовин. Як правило, при цьому допомагає рясне пиття, і вживання в їжу продуктів, багатих калієм — наприклад, бананів. Джерело.

Якщо Вам не довелося потрапити в групу щасливчиків, які мають прискорений обмін речовин, не варто впадати у відчай, і ставити хрест на власному схудненні, звертаючи всі проблеми на економний, уповільнений обмін речовин в організмі.

Як вже говорилося, порушення обмінних процесів залежать від безлічі факторів. Дестабілізація обміну речовин може бути викликана: спадковістю, типом статури, гормональним фоном. Але можливо, Ваша проблема із зайвою вагою полягає у веденні нездорового способу життя, що дуже негативно позначається на обміні речовин Вашого організму і загального стану здоров’я. Можливо, у Вашому випадку досить буде позбутися від негативного впливу, і проблема буде абсолютно вирішена. Іншими словами, якщо уповільнений метаболізм Вашого організму не є спадковим, і не утворився внаслідок гормонального збою, то ситуація поправна і у Ваших силах його нормалізувати слідуючи нехитрим вищенаведеними правилами.

На жаль, відновлення обміну речовин в організмі — це непростий і досить тривалий процес (адже порушували Ви його теж не за один день), який вимагає правильного комплексного підходу. Тому будьте терплячі і послідовні.

Ось, мабуть, і все. Спробуйте слідувати цим Вам рекомендацій і через деякий час Ви помітите результат: Ваш обмін речовин стабілізується, а вага – нормалізується.

Факти про метаболізм, які допоможуть вам керувати своїм тілом.

Коли мова заходить про метаболізм, все зазвичай зводиться до маніпуляцій для його прискорення за допомогою таблеток або зеленого чаю. Але обмін речовин-набагато складніший процес. Ми зібрали наукові факти, які допоможуть вам краще розібратися в метаболізмі і використовувати ці знання для втрати або набору ваги.

1. Обмін речовин відбувається в кожній клітині вашого тіла.

Багато людей говорять про метаболізм як про м’яз або орган, який вони можуть якимось чином контролювати. Насправді метаболізм — це ряд хімічних процесів, які перетворюють калорії з їжі в енергію для підтримки життя, і відбувається це в кожній клітинці вашого тіла.

Ваша швидкість обміну речовин в спокої, або базальний метаболізм, визначається тим, як багато калорій спалює організм, поки ви нічого не робите.

Людському організму для підтримки власного життя потрібна енергія в спокої — для дихання, кровообігу і травлення їжі. У різних видів тканини різні потреби, і для функціонування їм потрібна різна кількість калорій. На життєво важливі органи-мозок, печінку, нирки і серце — припадає близько половини виробленої енергії. А на жирову тканину, травну систему і мускулатуру — все інше.

2. Найбільше калорій ви спалюєте в стані спокою.

швидкий обмін речовин як набрати вага

Ваш організм спалює калорії:

у стані спокою (базальний метаболізм) — отримана енергія використовується для функціонування організму; у процесі засвоєння їжі (відомий термічний ефект); при фізичній активності.

Згідно з дослідженнями, більшу частину калорій за день ви спалюєте в стані спокою при метаболічних процесах. На фізичну активність, порівняно з базальним метаболізмом, припадає невелика частина витрат енергії — від 10 до 30% (якщо ви не займаєтеся спортом професійно або ваша робота не вимагає тяжкої фізичної праці). На перетравлення їжі витрачається близько 10% енергії.

В середньому на базальний обмін речовин припадає від 60 до 80% від загальної витрати енергії. Звичайно, це ще не все, але в поєднанні з витратами енергії на переробку їжі виходить практично 100%. Тому немає нічого дивного в тому, що фізичні вправи призводять до статистично значущих, але невеликих змін ваги.

Олексій Кравіц, нейробіолог в Національному інституті здоров’я.

3. Швидкість обміну речовин може сильно відрізнятися у різних людей, і дослідники не розуміють чому.

Це правда: швидкість метаболізму у двох людей одного росту і однієї комплекції може дуже сильно відрізнятися. Поки один може їсти що завгодно у величезних кількостях і його вага ніяк не зміниться, інакше доводиться ретельно підраховувати калорії, щоб не набрати зайвих кілограмів. Але чому так відбувається, сказати напевно не може жоден вчений: механізм управління метаболізмом не вивчений до кінця.

Однак дослідники виявили показники, які впливають на швидкість обміну речовин: кількість м’язової і жирової тканини в організмі, вік і генетика (хоча теж не зовсім зрозуміло, чому в деяких сім’ях більш висока чи більш низька швидкість метаболізму).

Підлога також має значення: жінки будь-якого віку і комплекції спалюють менше калорій, ніж чоловіки з тими ж параметрами.

Легко і точно виміряти швидкість обміну речовин не вийде. Існують спеціальні доступні тести, але навряд чи вони гарантують бездоганний результат. Для точного вимірювання необхідно дороге обладнання, наприклад метаболічні камери.

Щоб приблизно розрахувати швидкість метаболізму, можете скористатися одним з онлайн-калькуляторів (наприклад, цим). Так ви дізнаєтеся, скільки калорій в день вам необхідно споживати, щоб вага залишався незмінним.

4. З віком обмін речовин сповільнюється.

Це відбувається поступово і з кожним, навіть якщо співвідношення м’язової і жирової тканини залишається колишнім. Коли вам буде 60, ви будете спалювати менше калорій в стані спокою, ніж в 20 років. Дослідники відзначають, що поступове уповільнення метаболізму починається у віці 18 років. Але чому потреба в енергії з віком знижується, навіть якщо всі інші показники залишаються незмінними? Вчені не можуть відповісти на це питання.

5. Ви не можете значно прискорити метаболізм для втрати ваги.

Всі постійно говорять про те, як можна прискорити метаболізм, щоб схуднути: займатися спортом і нарощувати м’язову масу, є певні продукти, приймати добавки. Але насправді це дуже складно зробити.

Деякі продукти дійсно можуть прискорити метаболізм, наприклад кави, перець чилі, гострі спеції. Але зміна буде настільки незначною і короткочасною, що не матиме ніякого впливу на вашу талію.

Нарощування м’язової маси — більш дієвий варіант. Чим більше м’язів і менше жиру, тим вище швидкість обміну речовин. Все тому, що м’язам потрібно більше енергії в стані спокою, ніж жирової тканини.

Якщо ви зможете набрати м’язову масу і зменшити жирові відкладення за допомогою вправ, то метаболізм прискориться і ви будете швидше спалювати калорії.

Але це тільки половина справи. Вам доведеться подолати природне бажання з’їсти більше, яке з’являється разом з прискорився обміном речовин. Багато людей піддаються почуттю голоду, яке з’являється після важких тренувань, і в результаті нарощують не тільки м’язи, але і жир. Крім того, багатьом складно даються тренування, необхідні для підтримки набраної м’язової маси.

Нерозумно вважати, що ви можете цілком керувати своїм метаболізмом. Якщо ви і здатні впливати на нього, то в скромних масштабах. І для цього буде потрібно сила волі і завзятість.

6. Дієти уповільнюють обмін речовин.

Прискорити метаболізм непросто, а ось уповільнити його набагато легше — програмами для швидкої втрати ваги. Дієти роблять найсильніший вплив на метаболізм, але, на жаль, не таке, як нам хотілося б.

Протягом багатьох років вчені досліджували феномен під назвою метаболічна адаптація, або адаптивний термогенез. Коли люди втрачають вагу, їх базальна швидкість обміну речовин сповільнюється, причому досить значно. Зрозуміло, що метаболізм повинен трохи сповільнитися, так як схуднення включає в себе втрату м’язової маси, тіло стає менше, йому не потрібно так багато енергії, як раніше. Але дослідники виявили, що швидкість обміну речовин сповільнюється в значно більшій мірі і цей ефект пов’язаний не лише зі зміною комплекції тіла.

В останньому дослідженні на цю тему, результати якого були опубліковані в журналі Obesity, вчені з Національного інституту здоров’я обстежили учасників реаліті-шоу The Biggest Loser. До фіналу шоу всі учасники скинули багато кілограмів, тому ідеально підходили для дослідження того, що відбувається з організмом при значній втраті ваги за короткий проміжок часу.

Вчені вивчили ряд показників — масу тіла, жир, метаболізм, гормони — в кінці 30-тижневого конкурсу в 2009 році і через шість років, у 2015-м. Хоча всі учасники сильно схудли до фіналу шоу з допомогою фізичних вправ і дієт, через шість років їх обсяги значною мірою відновилися. З 14 учасників шоу у 13 осіб вага повернулася назад, при цьому четверо конкурсантів стали важити навіть більше, ніж до участі в шоу.

Протягом досліджуваного періоду метаболізм в учасників сильно сповільнився. Їх організм в середньому спалював на 500 ккал менше кожен день, ніж можна було б очікувати, враховуючи їх вагу. Цей ефект спостерігався навіть через шість років, незважаючи на той факт, що більшість учасників поступово набрали втрачені кілограми.

Сандра Амодт (Sandra Aamodt), невролог і автор книги «Чому дієти зазвичай не працюють», пояснює це особливою захисною реакцією організму, підтримує вагу в певному звичному діапазоні.

Після того як ви набираєте вагу і утримуєте його протягом тривалого періоду часу, організм звикає до свого нового розміру. Коли вага падає, невеликі зміни на рівні гормонів в мозку уповільнюють метаболізм. В цей же час збільшується почуття голоду і зменшується відчуття ситості від їжі — складається враження, що організм всіма силами намагається повернутися назад до став звичним вазі.

При дослідженні учасників шоу The Biggest Loser вчені виявили, що у кожного з них знизилася концентрація гормону лептину. Лептин — один з основних гормонів, що регулюють відчуття голоду в організмі. До фіналу конкурсу The Biggest Loser учасники майже повністю спустошили свої запаси лептину і постійно відчували почуття голоду. За шість років їх запаси лептину відновилися, але тільки до 60% від початкового рівня, який був до участі в шоу.

Більшість людей не уявляють, наскільки сильними можуть виявитися метаболічні зміни після втрати ваги. При збільшенні маси і при схудненні організм не поводиться однаково. Він набагато сильніше бореться, щоб утримати зниження ваги, ніж зупинити збільшення.

Але не завжди схуднення призводить до уповільнення метаболізму. Наприклад, при хірургічних операціях для зміни ваги рівень лептину не змінюється, як і швидкість метаболізму.

Більш того, дослідження з учасниками шоу The Biggest Loser досить нестандартне, тому не факт, що з подібним ефектом зіткнеться більшість інших людей. Адже в дослідженні брали участь тільки 14 осіб, які втрачали вагу виключно за допомогою швидких дієт і фізичних вправ. Такого ефекту уповільнення метаболізму не спостерігається при поступовому схудненні.

7. Вчені не можуть повною мірою пояснити, чому метаболізм сповільнюється.

На цей рахунок є кілька теорій. Одна з найбільш достовірних пояснюється ходом еволюції. Протягом тисячоліть люди еволюціонували в середовищі, де повинні були справлятися з частими періодами недоїдання. Тому можна припустити, що в ДНК збереглося багато генів, які сприяють перетворенню зайвих калорій в жир. Ця здатність допомагала людині виживати в періоди нестачі їжі і розмножуватися.

Продовжуючи думку, можна сказати, що нездатність позбутися ваги обумовлена захисною реакцією організму, навіть незважаючи на те, що брак їжі в нашому суспільстві стала рідкістю.

Але не всі вчені згодні з цією теорією економного гена.

Якби економні гени забезпечували сильне селективну перевагу, дозволяючи виживати в голод (голодні періоди впродовж історії траплялися часто), то економні гени поширилися б і закріпилися у всій популяції. Це означає, що сьогодні у всіх нас повинні бути економні гени, і тоді сучасне суспільство складалося виключно з повних людей. Але навіть у суспільствах, які найбільше схильні до ожиріння, як, наприклад, у США, завжди зберігається певна кількість людей, в середньому близько 20% населення, які залишаються незмінно худими. І якщо голод-це обов’язкова умова для поширення економних генів, логічно запитати, Як вийшло так, що такій великій кількості людей вдалося уникнути їх успадкування.

Джон Спикман (John Speakman), эпигенетик.

Науковці також намагаються краще зрозуміти метаболічний синдром — так називається комплекс порушень обміну речовин, що включає підвищені кров’яний тиск і рівень цукру в крові, великий об’єм талії і відхиляється від норми рівень холестерину і тригліцеридів. Коли у людей спостерігаються такі проблеми зі здоров’ям, вони більше схильні до ризику хронічних захворювань, у тому числі серцево-судинних і діабету. Але знову ж таки незрозуміло, як діє метаболічний синдром і чому одні люди схильні йому більше, ніж інші.

8. Уповільнений метаболізм не означає, що ви не зможете скинути вагу.

Втрата ваги можлива при уповільненому метаболізмі. В середньому 15% людей з уповільненим обміном речовин в клініці Майо скидають до 10% власної ваги і утримують новий.

Будь-яка людина, що бажає схуднути, зможе домогтися цієї мети, змінивши спосіб життя. Також важливо вносити в нього корективи, які дозволять тримати хворобу — ожиріння — під контролем.

У Національному реєстрі контролю ваги в США досліджуються звички і поведінка дорослих людей, які скинули щонайменше 15 кілограмів і змогли утримати цю вагу протягом року. У реєстр в даний час включено понад 10 000 учасників, які регулярно проходять щорічні опитування про те, як їм вдається підтримувати нормальну вагу.

Цих людей об’єднує кілька спільних звичок:

вони зважуються мінімум один раз в тиждень; регулярно виконують фізичні вправи і багато ходять пішки; обмежують споживання калорій, уникають їжі з високим вмістом жирів; стежать за розмірами порцій; снідають кожен день.

Але всі їдять різну їжу, по-різному планують свій раціон. Тому не можна напевно сказати, яка дієта найдієвіша. Головне — стежити за калоріями.

Крім того, всі люди, яким вдалося схуднути, серйозно змінили свій спосіб життя, уважніше ставилися до харчування і робили фізичні вправи. Звичайно, багато хто б вважав за краще думати, що проблеми з вагою виникають у них через повільного метаболізму або будь-якого іншого біологічного розладу, а не тому, що вони ледачі і люблять поїсти. Наука підтверджує: якщо ви дійсно хочете схуднути і готові докладати зусилля, у вас все вийде.

Як уповільнити обмін речовин.

Сьогодні зустрічаються люди з проблемами швидкого обміну речовин. Такий вид порушення так само серйозний, як і уповільнення цього процесу. У них часто спостерігається недолік ваги, який можна збільшувати тренуваннями, але їх мучить питання, як сповільнити обмін речовин. І народна медицина і офіційна пропонують кілька варіантів для уповільнення метаболізму.

Для того щоб набрати вагу, можна використовувати застосування різних препаратів, а можна скоректувати режим харчування і слідувати рекомендаціям.

В першу чергу слід змінити режим сну і скоротити кількість годин до шести, недолік сну підвищить рівень гормону кортизолу, який, у свою чергу, має здатність впливати на швидкість обміну речовин.

Важливо після сну снідати через годину після пробудження. Таким чином, в організмі підвищується рівень гормонів стресу, що уповільнює метаболізм і сприяє накопиченню поживних речовин.

Кількість фізичних навантажень і фізичну активність в цілому потрібно скоротити, але не зовсім прибрати. Слід виключити фізичні вправи, які сприяють втраті ваги.

Продукт.

Наступним пунктом йдуть продукти, що уповільнюють обмін речовин. Для досягнення мети потрібно підвищити калорійність раціону харчування. Необхідно вживати солодощі, випічку, макарони, майонез і вершкове масло. Молочні продукти потрібно мінімізувати в раціоні, вони прискорюють обмін речовин. Але не потрібно зовсім виключати ці продукти, інакше організм залишиться без постійного постачальника кальцію. Потрібно також попрацювати над обмеженням у раціоні білкової їжі, відмовляємося від спецій, цитрусових і цільнозернових продуктів, всі вони сприяють прискоренню обміну речовин.

Також, важливо змінити кількість присідань за стіл, їсти треба рідше, але збільшувати порції. Тоді організм буде економніше витратити надійшли калорії. Любителям кави доведеться залишитися без улюбленого напою, він тільки прискорює обмін речовин.

Не менш важливо вивчити властивості алкоголю. Його вживання сприяє збільшенню ваги, обмін речовин під його дією істотно сповільнюється. Він впливає на уповільнення обміну речовин позитивно, але не варто вдаватися до таких радикальних методів. Його вживання веде до алкоголізму і розвитку інших хронічних захворювань, ніякий набір ваги не варто цього. Краще додатково використовувати інші продукти, що уповільнюють обмін речовин. Це томати і різні варіації його похідних, картопля, дині, баклажани, горіхи, абрикоси, м’ясні бульйони, свинина і куряче м’ясо.

Препарат.

Якщо ви не хочете змінювати спосіб життя, приміром, для вас важко позбутися сну або зовсім неможливо відмовитися від кави, а може, ви вегетаріанець, тоді для досягнення поставлених цілей можна використовувати препарати, що уповільнюють обмін речовин.

У більшості випадків такими препаратами виступають антиметаболіти. Ці речовини дуже близькі за хімічною будовою до речовин, що беруть участь в обміні речовин, до метаболітів. Завдяки такій подібності антиметаболіти здатні виступати в організмі замість цих речовин, а завдяки відмітному будові однієї з молекул, ці речовини здатні гальмувати цей процес.

Найважливішу групу антиметаболітів являють собою структурні аналоги вітамінів, гормонів, медіаторів і речовин, які є субстратами різних ферментів.

Препарати, що уповільнюють обмін речовин , при включенні в обмінні процеси вводять клітку в оману, яка в свою чергу і вона включає в життєві процеси не природний для себе метаболіт. В результаті цього змінюються імунні властивості, клітина перестає розмножуватися і сповільнюється обмін речовин. На такому обманному дії і побудовано застосування антиметаболітів. До таких препаратів відносяться ПАСК, сульфаніламідні препарати, фторурацил. Також для уповільнення метаболізму можна застосовувати дріжджі в таблетках або в рідкому вигляді, а також протеїн.

Популярним і ефективним засобом є препарат Апілак, препарат випускається в таблетках і ефективно допомагає набирати вагу. Може допомогти прийом гормональних таблеток, але далеко не завжди, ефект залежить від вашого гормонального фону. Прийом будь-якого препарату слід погоджувати з лікарем.